Yeni İ8 Roadster

11

BMW araba markası Alman araba markalarında önemli bir yeri bulunan güçlü bir isim olarak dünya pazarında yer almaktadır. Açılımı Almanca olarak Bayerische Motoren Werke olan BMW’nin kuruluş tarih 1916 yılıdır. Almanya’nın Münih şehrinde kurulan BMW’nin dünya çağında hizmetleri bulunuyor ve ürünleri de lüks otomobiller, motosikletler ve bisikletler şeklinde belirtilmektedir.

Özelikle otomotiv sektöründe üretmiş olduğu araçları ile çağ açıp çağ kapatan nitelikteki araçları bulunan BMW’nin, son teknolojiyi araçlarda usta bir biçimde uygulaması, beklentileri karşılayacak türde araçlarının üretilmesi kişiler tarafından bu markanın araçlarına ilginin artış göstermesine de neden olmaktadır.

Yeni üretimleri ile otomotiv piyasasını sallamaya devam eden BMW’nin yeni İ8 roadster modeli de gerek görüntü gerek teknik verileri açısında göz kamaştıracak türden. Aracın yeni nesil spor otomobili olarak ortaya çıktığı görülürken ilk olarak üretimi buluna coupe kasa tipli modellerinin yanında artık üstü açılabilir versiyonları da satın alınabilecek durumda.

Aracın özellikle görüntüsünün yanında teknik verileri de dudak uçuklatacak türden. 1.5 litrelik 3 silindirli motoru bulunurken bunu yanında ek olarak elektrik motora da sahip. Yakıt tüketimi açısından da oldukça uygun olduğu belirtilmiş. 2018’in Mart ayında düzenlenen fuarda piyasaya sürülen BMW’nin bu modelinde 374 beygir güç üretimi mevcut. 4 tekerlekten çekişli olan bu araç aynı zamanda 0 ile 100 km arasındaki hıza 4.5 saniye gibi mükemmel bir zamanlamada ulaşabiliyor.

11 Comments
 1. Namık says

  Aracın güçlü motoru ve sportif görüntüsü çok iyi görünüyor. Bence BMW’nin en önemli ve güzel modeli olacak ilerleyen zamanlarda.

 2. Sezer says

  Şu an benim için BMW markasının modelleri arasında en güçlü, en sevdiğim modelleri arasında yer alıyor. Özellikle hızlanma durumunu çok taktir ettim mükemmel bir araç üretmişler.

 3. Zehra says

  BMW’nin gördüğüm kadarıyla en iyi modellerinden bir tanesi olarak görülüyor. Zaten aracın belirttiğiniz gibi teknik özellikleri bunun yanında donanım durumu direk olarak bu kaliteyi ortaya koyabiliyor.

 4. Zühtü says

  374 beygir gücü oldukça araca performans ve güç katacaktır. Sanırım BMW markasının en güçlü araçlarında ismi listede başlarda görülebilecek bir model.

 5. Mahmut says

  374 beygir gücüne sahip olması ve özellikle araçtaki 0-100 km arasındaki çıkış hızı beni en çok etkileyen teknik özellikleri arasında yer alıyor. Ben şahsen çok sevdiğimi söyleyebiliyorum

 6. Leman says

  Yeni İ8 Roadster, BMW’nin gözde modellerinden bir tanesi. Basık tipi benim en çok hoşuma giden durumu aslında. Zaten teknik özelliklerinden ve gücünden bahsetmeye gerek bile yok. Muazzam bir performansa sahip ki bu durum motor gücünden, hızlanmasından da anlaşılabiliyor.

 7. Leman says

  Ben bu aracın sürüş keyfini tahmin bile edemiyorum. Özellikleri ve görüntüsü mükemmel bir araç üretmiş BMW ve benim şu an hayallerimin arabası diyebilirim.

 8. Nazlı says

  Hız tutkunları açısından Yeni İ8 Roadster modeli kesinlikle tercih edilmeli. Teknik özelliklerine baktığımda aracın gerçekten performans harikası olduğunu söyleyebiliyorum.

 9. Lara says

  Yeni İ8 Roadster modelinde yer alan performansı çok iyi bulduğumu ve BMW modelleri arasında en çok tuttuğum bir model olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten görüntüsü de çok güzel.

 10. Ilgaz says

  Yeni İ8 Roadster’ın 0-100 km arası hızlanması çok iyi bir süre, açıkçası hız tutkunları tarafından göz kamaştıran özelliklerinin bulunduğunu söyleyebilirim. Ben biraz da yakıt tüketimini merak ettim açıkçası.

 11. Mehmet says

  Yeni İ8 Roadster benim gözlerimi kamaştırdı. Performans açısından çok iyi bir araç ve gerçekten benim hayallerimdeki araç diyebilirim. Ne yazık ki bu araca ulaşabilecek maddi durumum yok açıkçası.

Leave A Reply

Your email address will not be published.