Yeni Fiat Doblo

8

Türkiye’de özellikle ‘’Yerli Mercedes’’ olarak yanlış bir tabir ile bilinen Fiat markası İtalyan araba markaları arasında önde gelen isim olarak değerlendirilebilir. Bu otomotiv devi markanın tam olarak 1899 yılında Giocanni Agnelli ismi tarafından Torino’da kurulduğu görülmektedir. Adının kaynağı ise Fabbricaİtaliana Automobili Torino isminden gelmektedir.

Aracın Türkiye’de de satılmış pek çok modeli bulunmaktadır. Bunlar Fiat 124, Panda, 500, Punto, Bravo, Marea, Linea, Albea, Palio, Fiorino, Scudo, Ducato şeklinde sıralanıp uzun bir sıra oluşturulabilir. Kaliteli üretimleri ile dünya otomobil piyasasında da önemli bir yer edinen Fiat’ın özellikle bizim ülkemizde en çok tercih edilen ticari kasa tipli araçlarından bir tanesi de Doblo modelidir.

Fiat Doblo özellikle geniş içi hacmi, ticari açıdan kullanılabilmesi ve aynı zamanda aile arabası olarak da değerlendirilebilmesi açısından çok yönlü, güçlü bir Fiat üretimidir. Yeni Fiat Doblo ise eski modellerindeki gibi göz kamaştırmaya devam ediyor.

Bu modelinde yeni bir motorun eklendiği görülüyor. 1,4 litrelik 95 HP gücünde benzinli bir Fire motor eklenmiştir. Bu motor ile ortalama olarak 100 km’de 7.4 litre yakıt tüketiminin oluşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gücünün de oldukça iyi bir şekilde arttırıldığını bu türünde görebilmek mümkün. Araç 127 Nmtorkdeğerien de sahip olmakla birlikte teknolojik ve güvenlik açısından yer alan donanımları da oldukça dikkat çekmektedir.

8 Comments
 1. Mert says

  Fiat Doblo’nun bu yeni üretiminin özellikle motor ve yakıt tüketimi açısından dizel serilerine meydan okuduğunu görebilmek mümkün. Özellikle yakıt tasarrufu açısından çok etkilendiğimi söyleyebilirim.

 2. Tümer says

  Gerçekten dediğiniz gibi hem ticari açıdan hem de geniş aileli kişiler için tercih edilebilecek mükemmel bir araç Fiat Doblo. Bu yeni motoru da birçok olumlu özelliği arkasından getirmiş gibi duruyor.

 3. Serkan says

  Yeni Fiat Doblo’nun açıkçası görünüşünü ve özelliklerini beğendim, ancak eski modellerine göre ve 1.4 motora sahip olmasına rağmen 7.4 litre 95 beygir gücündeki bir araca biraz fazla değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?

 4. Namık says

  Açıkçası ben de Serkan arkadaşıma kesinlikle katılıyorum. Evet teknik özelliklerinde ve donanımında Fiat Doblo modelinde ciddi yenilikler görebilmek mümkün. Ancak ben de bu motor tipine göre yakıt tüketimini birazcık fazla buldum açıkçası.

 5. Çağrı says

  Açıkçası ben bu aracı çok daha detaylı araştırdım ve yeni Fiat Doblo’da pek de abartılacak kadar eklenmiş yeni özellikleri ve donanımı göremedim. Ancak tabi ki performans açısından yine de güzel bir araç.

 6. Sinan says

  Ben bu Yeni Fiat Doblo modeli eğer tercih edilecekse ticari açıdan tercih edilmesi taraftarıyım. Çünkü eğer bu şekilde tercih edilirse gerçekten uygun bir model.

 7. Mürsel says

  Aslında ben de Yeni Fiat Doblo’da eskisinden farklı olarak çok kayda değer değişiklikler göremiyorum. Fiyat karşılaştırması yaparak alırım ben olsam eğer doblo seçeceksem. Yani yeni modeli diye direk atlanmaması, birazcık araştırma yapılması gerekiyor bence.

 8. Serdar says

  Aslında ben olumsuz bakan arkadaşlara katılmıyorum. Özellikle Yeni Fiat Doblo’nun donanım paketleri incelenirse, eski kasalarına nazaran pek çok teknolojik özellikleri görülebilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.