Volvo Nerenin Malı

3

Araba piyasasının önemli, seçkin, güçlü ve dayanıklı temsilcilerinden bir tanesi de, Volvo markası olarak karşınıza çıkmaktadır. Volvo modeli deyince sadece Türkiye piyasasında değil, uluslar arası piyasada da en fazla tercih edilen, en fazla güven duyulan bir markanın işaret edildiği, hemen hemen herkes tarafından anlaşılmaktadır. Volvo nerenin malı? Sorusunun cevabı araştırıldığında ise, 14 Nisan 1927 tarihinde, Hisingen Göteborg İsveç üzerinde kurulan bir şirkete rastlanmaktadır.

AB Volvo Otomotiv Şirketi olarak isimlendirilen bu kuruluşun genel merkezi, halen Göteborg İsveç olarak görülmektedir. Volvo kamyon, Renault, Trucks Mack, Volvo Penta gibi yan kuruluşlar ile çalışan firmanın, yeni nesil ve ikinci el araç satışlarında en fazla tercih edilen seçenekler kapsamında yer aldığı ve uluslar arası piyasada da bu özelliği sayesinde, geniş bir pazara sahip olduğu görülmektedir.

Volvo Hangi Ülkeye Aittir?

Farklı araç modelleri ile yeni nesil araç serileri ile karşınıza çıkan Volvo markası, İsveç kökenli bir firmayı işaret etmektedir. Volvo hangi ülkeye aittir? Sorusunun karşılığında, İsveç merkezi bulunmakta olup, şirket uluslar arası piyasaya, bu ülke üzerinde üretilen araç modelleri ile çıkmıştır. XC90, XC60, XC40, V40 Cross Country, V60 Cross Country, V90 Cross Country, V90, V60, V40, S60 ve S90 gibi modeller özellik ile serinin en fazla tercih edilen araç cinslerini meydana getirmektedir.

Araçların iyileştirilmiş bir sürüş deneyimine sahip olduğu, farklı tarzlar ile ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkarıldığı, en son yenilikler ile donatıldığı dikkat çekmektedir. Daha hızlı, daha etkili fren dur sistemi güvenlik donanımları, yeni nesil teknolojik özellikler gibi paketler ile destek altına alınmış modeller, kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

İlginizi çekebilir Lexus Nerenin Malı

3 Comments
  1. Tuğrul says

    Ben Volvo’yu hep alman araba markası olarak hatırlıyordum. Sanırım sağlamlığından ve güvenilirliğinden dolayı ama bu site sayesinde bilgimin yanlış olduğunu öğrendim. Hala şaşırıyorum İsveç markası olduğuna.

  2. Sırrı says

    Bu markanın İsveç markası olması beni de oldukça şaşırttı bu site sayesinde öğrendim bu bilgiyi. Ben özellikle konfor ve güvenlik açısından S serilerini çok beğeniyorum bu markada.

  3. Tarık says

    Benim de hep Alman araba markası olarak bildiğim bir araç ancak Alman arabası olmasa da yine de oldukça kaliteli ve güvenilir araçlar çıkartıyor. Özellikle ben bu yüzden araç alacak olsam bu markayı tercih ederdim

Leave A Reply

Your email address will not be published.