Tesla Roadster Dünyanın En Hızlı Aracı

5

Tesla Motors’un ünlü kurucu ortaklarından Elon Musk, üretken fikirleriyle büyük bir girişimci ve yatırımcıdır. Başarılı bir eğitim hayatı geçirdikten sonra kafasında olan girişimcilik fikirlerini gerçekleştirmek için yüksek lisansını yarıda bırakıp Zip2 projesiyle şu an ki konumunun ilk adımlarını attı. Elon Musk’ın asıl önemsediği değişen dünyamızda ortaya çıkan sorunlara bir çözüm olmaktı.

İlki giderek sorun haline gelmeye başlayan temiz hava ihtiyacı, ikincisi günümüzde bütün insanlığın kurtarıcısı internet ve üçüncüsü ise hala keşfedilmeyi bekleyen ve esrarengizliğini koruyan uzay. Uzay araştırmaları için kurduğu ünlü SpaceX, Uluslar Arası Uzay İstasyonu’na araç göndererek ilk ticari şirket olma unvanına sahip olmuştur.

ElonMusk’ın şu an ki projesi ise büyük ses getirerek üretimi dört gözle bekleniyor. Ünlü girişimci, yatırımcı ve Tesla’nın Ceo’su Elon Musk’ın bu sefer ki projesi ise ‘Tesla Roadster ‘ dünyanın en hızlı aracı.  Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Tesla Roadster’ı Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde sergiledi.  Tesla Roadster2.0, saatte 100 kilometre hıza 1.9 saniyede ulaşabilen elektrikli spor bir araçtır.

Tesla Roadster2.0’ın 2020 yılı civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ünlü Ceo’nun geliştirdiği bu araç 200 kWh’lık bataryaya sahip ve tamamı ile dolu bataryası ile 1000 kilometre yol alabilecek. TeslaRoadster 2.0’ın yolunu gözleyen hız tutkunları 250.000 dolar ( 1 milyon TL) yi gözden çıkarması gerekiyor ve bu araca ilk sahip olmak isteyenlerdenseniz 50.000 dolar depozito vermeniz gerekiyor.

5 Comments
 1. Mert says

  100 km hıza 1.9 saniyede ulaşması benim gibi hız tutkunu olan kişileri de eminim ki oldukça derinden etkilemiştir. Ancak 250.000 dolar da gerçekten çok fazla bir mebla benim açımdan.

 2. Tarık says

  Gerçekten ben de teknik özelliklerinde hızlanmasına çok hayran kaldım. Ama belirlenen miktar da çok uçuk, eski parayla 1 trilyonu geçik bir miktar. Nereden bulunur ki bu para sırf bir araba için….

 3. Timur says

  Tesla Roadster şu ana kadar araştırmış olduğum araba markaları ve modeller arasında performansını en iyi bulduğum tek araç diyebilirim. 2.0 saniye gibi mükemmel ve rekor bir sürede 100 km hıza çıkabiliyor olması benim en çok beğendiğim özelliği.

 4. Tamer says

  1.9 saniyede 100km hız mı?? Gerçekten mükemmel bir hızlanma ben araca resmen bayıldım. Acaba fiyatları ne durumda olur şu an için gerçekten merak ettim.

 5. Mürsel says

  Tesla Roadroster gibi bir araca sahip olabilecek birisi var mı acaba aramızda. Hızlanması, maksimum hızı aracın görünüşü her şeyiyle mükemmel. Benim şu an kafamdaki listede birinci sırada diyebilirim açıkçası.

Leave A Reply

Your email address will not be published.