SEAT Sanal Gerçeklik Uzmanı

7

İspanya’nın üretmiş olduğu önemli otomotiv sektöründeki markalar arasında en bilinen isim SEAT ismidir. 9 Mayıs 1950 tarihinde kuruluş gerçekleştirilen bu şirketin Martorell İspanya konumlu olduğu görülürken hizmetleri de dünya çapında yer almaktadır. Audi ve Lamborghini ile birlikte varlığını sürdüremeyen bir şirket olan Audi Marka Grubu’ndan ayrılmış olan SEAT’ın şu an tamamen Alman araba markalarından yer alan Volkswagen Grubu’na bağlı olarak çalışmalarının bulunduğu görülmektedir.

Hatta çoğu zaman da Alman araba markası olarak SEAT ismi geçse de kuruluşu İspanya olarak görülmektedir. Özellikle üretmiş olduğu araçlarının kalitesi ve sportif durumu değerlendirilmeye alındığında oldukça önemli otomobillerinin bulunduğu görülebiliyor.

SEAT sanal gerçeklik uzmanı bir isim olarak da görülebilir. Yapmış olduğu sanal boyuttaki yatırımları ile kendinden söz ettiren bu dünya devi otomotiv markasının sanal gerçeklik durumunda bir sınıf daha atladığı son durumdan sonra görülebilmektedir. SEAT tarafından bu sanal gerçeklik durumu kullanılarak prototiplerin üretim süresi %30 oranında azaltılmış durumdadır.

Geliştirme aşamasında görülen bu modeller için toplamda 95 bin simülasyon uygulandığı ve 3 milyona yakın bileşenin de değerlendirildiği belirtilmiştir. Özellikle son yıllarda gelişen bu 3D teknolojisini SEAT markası oldukça usta bir şekilde kullanarak otomobillerin oluşum ve geliştirilmesi aşamalarını farklı bir boyuta taşıyarak sunduğunu görebilmek mümkün. SEAT markası bu sanal gerçeklik durumunda Ibiza modeli için toplamda 95 bin simülasyon modelini uyguluyor.

7 Comments
 1. Halil says

  Sanal gerçeklik açısından bakıldığında gerçekten en çok SEAT markasının çok önemli hizmetlerinin bulunduğu görülebiliyor zaten otomotiv sektöründe.

 2. Nergiz says

  SEAT dünya otomobil piyasasında isminden oldukça söz ettiren bir marka ve bu son sanal gerçeklik adımıyla daha da çok isminin piyasada ön sıralarda yer alacağı görülebilir.

 3. Neriman says

  SEAT markası gerçekten teknoloji açısından kendini en hızlı geliştiren otomotiv sektöründeki araba markaları arasında yer alıyor. Bana göre kısa bir zaman sonra kalitesi ve teknolojiyi kullanması sayesinde çoğu araba markasını rekabette sollayacaktır.

 4. Necmi says

  Sanal gerçeklik açısından bu yazınızı okuduktan sonra benim için en iyi araba markası artık Seat markası diyebilirim. Alman markalarında zaten her zaman her konuda güven sağlanabileceğini savunuyordum

 5. Hüseyin says

  Araba markaları arasında teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bir araba markası bana göre. Sanal gerçeklik konusunda da dünyada en ön sırada gördüğüm bir isim.

 6. Zülfü says

  SEAT markasını ben bu sitedeki yazılardan önce pek fazla araştırmamıştım açıkçası. Ancak şu an görüyorum ki aracın mükemmel özellikleri var ve gerçekten tahmin ettiğimden daha teknolojiyi iyi kullanan arabalar üretiyor.

 7. Tezcan says

  SEAT her türlü konuda olduğu gibi sanal gerçeklikte de kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde açıkçası daha da beğenim arttı bu modele karşı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.