Porsche Cayenne Elektrikli Versiyonu

9

Alman arabaları arasında özellikle hızlanması ve yüksek performansı ile bilinen ve dudak uçuklatan Porsche markasının 1947 senesinde kurulduğu görülmektedir. 1947 senesinde Ferry Porsche tarafından kurulan bu şirket Stuttgart şehrinde kurulmuştur.

Üstelik ambleminin de bir anlamı bulunmaktadır ve Suebya milliyetçiliğini öne çıkaran bir amblem olduğu detay bilgiler arasında verilebilir. Porsche markasının araçlarının özellikle belirtildiği gibi hızlanma durumu çok önem teşkil etmektedir. Bu markanın üretmiş olduğu araçların dünya piyasasında hızlanma ve güç olarak çoğu markanın önüne geçtiğini ve listede bu kapsamda ön sıralarda olduğu görülebilmektedir.

Porsche markasının üretimini çeşitli seriler ile sağladığı en önemli modellerinden bir tanesi de Porsche Cayenne modelidir. Üstelik Porsche Alman markasının üretmiş olduğu bu Cayenne modeli markanın ilk SUV kasa tipli modelidir. Şu an için de Porsche Cayenne elektrikli versiyonu üretilmiş durumda. Özellikle çevre dostu kişiler tarafından merakla beklenmekte olan bu Cayenne’nin elektrikli versiyonu üstelik güç açısından da muazzam özelliklere sahip.

Adlandırılması Cayenne e-Hybrid olarak yapılacak olan bu otomobilde aynı zamanda 918 Spyder modelinde kullanılan teknolojinin de kullanılacağı belirtilmiştir. Aracın satışa sunulma tarihi ise 2019 olarak planlanmış. Yüzde 43 olarak elektrikli motorunda pil performansını ve kapasitesini arttırmış olan bu otomobilde turbo beslemeli 3 litrelik V6 motoru bulunmaktadır ve 340 beygir gücüne sahip olduğu görülmektedir.

9 Comments
 1. Tevfik says

  Aracın elektrikli bir motora sahip olmasına rağmen beygir gücünü çok iyi görmekteyim. Tüketim tablosunun da buna nazaran daha tasarruflu olacağını açıkçası söyleyebiliyorum.

 2. Tarık says

  Hybrid motor tipine sahip olmasına rağmen gücü de yine aynı şekilde tutulmuş neredeyse, oldukça güçlü diyebilirim. Performansı ve konforu açısından zaten Porsche markası olduğu için konuşulacak olumsuz bir durumun oluşmayacağını düşünüyorum.

 3. Tamer says

  Porsche araba markası özellikle Alman araba markaları arasında hız ve performans açısından kendini ispatlamış bir isimdir. Elektrik versiyonları ile de piyasasında yer alan rakiplerine karşı boy ölçüsünü gösterdiğini de söyleyebilmekteyiz. Oldukça güçlü üretimleri bulunuyor.

 4. Lütfü says

  Porsche markası özellikle bu tür elektrikli üretimleri ile çevre dostlarına hitap ediyor resmen. Gerçekten başarıları ve güçlü üretimlerini çok taktir ediyorum bu markanın.

 5. Faruk says

  Porsche markası bu elektrikli araç versiyonuyla otomobil sektöründe dikkatleri üstüne çekmeyi başardı bana göre. Markanın gelişimi için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum

 6. Elif says

  Porsche her zaman için Alman araba markaları arasında en beğendiğim isim oldu. Gerçekten çevreciler için de yapmış yapabilmesi gerekeni taktir ettim.

 7. Feyza says

  2019 da çıkacak olan bu Porsche Cayenne modelinin elektrikli versiyonunu gerçekten şimdiden merak ettim. Özellikle markanın üretmiş olduğu bu modelde gerçekten yakıt tasarrufu ve doğa dostu durumu çok iyi görünüyor.

 8. Fevzi says

  Açıkçası bahsetmiş olduğunuz Porsche Cayenne elektrikli versiyonu modelinin bu detaylarında bile çok heyecanlandım. 2019u ve piyasaya tam olarak sürülüş tarihini dört gözle beklediğimi söyleyebilirim.

 9. Tarık says

  Porsche Cayenne elektrikli versiyonu, çoğu çevreci arkadaşlarımı aynı ben gibi sevindirecek. Elektrikli olmasına rağmen gerçekten teknik özellikleri ve performansı da çok iyi görünüyor. Şahsen param olsa ilk başta alırım dediğim modeller arasında.

Leave A Reply

Your email address will not be published.