Mercedes A Serisi L Sedan Modeli Tanıtıldı

5

Otomotiv sektöründe dünya pazarında önemli markalar bilindiği üzere Almanya’dan çıkıyor ve bu Alman arabaları arasında başta gelen isimlerden bir tanesi de Mercedes-Benz markasıdır. 1926 yılında şirket kurulmuştur ve şirketin Karl Benz ismi tarafından kurulduğu bilinmektedir. Stuttgart şehrinde kurulan bu markanın uluslararası hizmetleri otomotiv piyasasında mevcut durumda.

Sürekli olarak serilerinde geliştirilen modelleri, gelişen teknolojiyi en uygun şekilde kullanması, güvenlik açısından gerekli testlerden başarı ile geçmesi açısından lüks kesimin özellikle tercih ettiği araba markaları arasında ön sıralarda yer alan Mercedes markasından yeni seriler ve yeni üretimler gelmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Mercedes A serisinden gelmektedir.

Mercedes A serisi L Sedan modeli tanıtıldı. Modelin tanıtımı Çin’de gerçekleştirildi. Dünya otomobil sektörü piyasasında büyük önemi bulunan ülkelerden bir tanesi olan Çin’de gerçekleştirilen bu tanıtıma pek çok kişi katıldı. Aracın teknik özellikleri ve görüntüsü ilgililer tarafından oldukça beğenildi. Pekin’de gerçekleştirilen bu tanıtım 4 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.

Tanıtımında bile talepleri bu kadar üstüne çeken Mercedes A serisi L Sedan modelinin Türkiye piyasasına giriş tarihi ise Aralık 2018 tarihi olarak ön görülmektedir. Genel motor özellikleri incelendiğinde tamamı alüminyum olan 4 silindirli yeni bir motor araçta konumlandırılmış ve 136 ile 163 BG olmak üzere motorları 2 seçenekte üretime geçilmiştir.

5 Comments
 1. Yüksel says

  Bahsettiğinize göre güçlü bir modeli ile Mercedes markası tekrar karşımıza çıkacak. Fiyatlarını ve yakıt tüketimi durumunu şimdiden merak etmeye başladım açıkçası.

 2. Tufan says

  Aracın görünüşü oldukça kemikli ve yapılı aslında, benim en beğendiğim görüntü tiplerinden bir tanesi bu araçta bulunuyor. Ancak Mercedes’in bu modeli kim bilir ne kadara piyasaya girer.

 3. Uğur says

  Aracın Sedan kasa olması zaten benim için bir sıfır önde başlamasında büyük bir önemi var. Bunun haricinde teknik özelliklerine baktığımda da gerçekten aracın Mercedes A serisindeki en iyi model olduğunu söyleyebilirim.

 4. Leyla says

  Tanıtımlara göre ortalama Mercedes A serisi performanslarında bir araç olacak. Çok üstün özelliklerini göremedim açıkçası ama gerçekten görüntü açısından araca bayıldım diyebilirim.

 5. Kamil says

  Aşağı yukarı belirtmiş olduğunuz teknik özelliklere baktığımda Mercedes’in modellerine benzer motor gücü ve teknik özellikleri var. Benim özellikle görüntüsü çok hoşuma gitti. Beğendiğim bir Mercedes modeli.

Leave A Reply

Your email address will not be published.