Kia Nerenin Malı

2

Otomobil dünyasında en fazla tercih edilen ya da ilgi gösterilen seçenekler arasında, Kia marka araçların yer aldığı da görülecektir. Kia nerenin malı Sorusunun karşılığında ise, Güney Kore’de 1944 yılında kurulan bir şirket yer almaktadır. 1944 Güney Kore kuruluşu ile karşınıza çıkan bu markanın serileri, 1998 yılından itibaren Hyundai ile Daimler Chrysler arasındaki ortak konsorsiyum tarafından üretilmeye başlanmıştır. Şirketin genel merkezine bakıldığında, Güney Kore Seul olduğu görülecektir. Hyundai Motor Company ve Hyundai Motor Group ile çalışan şirket, farklı modellerini, yeni nesil araçlarını Türkiye piyasası dahil olmak üzere, uluslar arası piyasada yaygınlaştırmıştır.

Kia Hangi Ülkeye Aittir?

Kia marka araçlar, bahsedildiği gibi ilk olarak, 1944 yılında Güney Kore‘de üretilmeye başlanmıştır. Kia hangi ülkeye aittir  Sorusunda net olarak Güney Kore ismine rastlanmakta olup, günümüzde bu şirketin Daimler Chrysler ve Hyundai ile ortaklaşa üretim gerçekleştiği görülecektir. Farklı versiyonlar ile kullanıcıları karşılayan şirketin tercih edilen seçeneklerini, Cerato, Rio Hatchback, Picanto,  Cee’d, Cee’d Stationwagon, Bongo, Niro, Sportage ve Solu gibi sıralamak mümkündür. Genel klasman halinde Kia araçları üzerinde bir sınıflandırma yapılır ise, ticari araç, SUV, hibrit ve binek araçlar şeklinde dört farklı grubun yer aldığı görülecektir. Araçlarda far yıkayıcı sistemler, aynalara entegre yan sinyaller, kaplan burnu tasarım ızgaraları, odaklanmayı sağlayan etkileyici iç tasarım, iki parçalı panoramik açılır tavan, klima, arka görüntü kamerası, AUX/iPod/USB bağlantısı gibi alternatif seçenekler, ihtiyaç sahiplerine sunulmuştur.

Infiniti Nerenin Malı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

2 Comments
  1. Pelin says

    Genelde araba kiralama merkezlerinde bu marka ile karşılaşıyorum. Ama bir araba almak istesem, tercihim Kia olmazdı.

  2. Yüksel says

    Kia markasında bahsettiğiniz araç modellerinde sadece Rio Hatchback’e binme şansım oldu. Açıkçası pek de beğenmedim. Pek çok değerlendirilebilecek bu markanın haricinde araba markası var piyasada.

Leave A Reply

Your email address will not be published.