İtalya

italya araba markaları denilince farklı tasarımları ile beraber ilk akıllara gelen markalar arasında Alfa Romeo’nun büyük bir yeri bulunmaktadır. Ucuz veya pahalı olarak ülke içerisinde yer alan araba firmalarının üretmekte olduğu birçok model ve seçenek bulunmaktadır. Otomobil markaları arasında bir diğer göze çarpmakta olan araç seçeneği olarak ise yüksek bütçeli kişilere sunmakta olduğu modelleri ile beraber Ferrari yer almaktadır. Hız ve spor tarzı ile uzun yıllardır piyasa içerisinde yer alan marka adından sıkça bahsettirmektedir. İtalyan arabaları arasında dünya pazarına hizmet vermekte olan bir diğer marka ise Fiat’tır. Her sene farklı modelleri ile bütçeye uygun araç seçeneği sunmaktadır.

italya Araba Markaları Listesi ve Logoları

İtalyan araçları arasında sürücünün pahalı veya ucuz olarak birden fazla marka araç bulabilmesi mümkündür. İtalya araba markaları listesini incelediğimiz takdirde Maserati seçeneği lüks ve spor sınıfı içerisinde sürücüsüne hızın ve adrenalin hazzını güvenli bir şekilde sunmakta olduğunu görüyoruz. İtalyan arabaları logoları ise farklı hikayeler dahilinde 1800’lü yıllardan bu yana gelmekte olan ilginç başarı hikayelerinden oluşmaktadır. Her aracın logo seçimi içerisinde farklı bir başarı öyküsünün yer  aldığı gözükmektedir.

italya Araba Markaları Listesi

 • Alfa Romeo
 • Ferrari
 • Fiat
 • Lamborghini
 • Maserati

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen İtalyan Arabaları

İtalya araba markaları hakkında eğer Türkiye’de en çok tercih edilen İtalyan arabaları nelerdir sorusu akla gelir ise bunun kesin ve net cevabı Fiat olacaktır. Uzun yıllardır ülke sınırlarımız içerisinde birden fazla model ile hizmet vermekte olan marka fiyat konusunda da ucuzluk sunması alıcıya cazip gelmektedir. Bunun haricinde birde araçlar içerisinde yer alan teknolojik gelişme diğer araçlardan geri kalmamasına her zaman yardımcı olmaktadır. İtalyan arabaları markaları Türkiye piyasası içerisinde Fiat kadar tutulmakta olan seçeneklere sahip değildir. Yüksek rakamlar ile üretim yapmakta olan Ferrari ve Maserati çoğu kişinin alım gücünün üstünde yer almaktadır. Bu yüzden fiyat konusunda sorun oluşturmaktadır.

Alfa Romeo

1910 yılından bu yana araç üretimi konusunda hizmet vermekte olan Alfa Romeo markası ilk tasarımını Giuseppe Merosi tarafından kazanmıştır. 24 beygir gücüne sahip araç üretimi ile dikkatleri çekmekte ve 5 yıl sonrasına Nicola Romeo tarafından satın alınarak şirket adı Alfa Romeo olarak yer almıştır. Aracın sağlamlık testlerinden tam puan alması ve yarış arabası gibi konularda üretim sunması dikkat çekmektedir. İtalyan otomobil markaları arasında fiyat konusunda sunmakta olduğu orta sınıf hizmeti sayesinde dünya genelinde birçok pazar içerisinde kendine yer bulabilmektedir. İtalyan markaları listesinde aracın üst sıralar içerisinde yer aldığı rahatlıkla gözlenmektedir.

Ferrari

İtalyan arabaları hangileri sorusu için Ferrari tek başına bir cevap olabilmektedir. İlk başlarda Alfa Romeo markasının yarış takımı olarak kurulan bu isim 1947 yılından itibaren yasal bir şekilde sürücüsüne pist dışında hizmet vermekte olan bir markadır. İtalyan marka arabalar arasında en keskin virajlara en keskin hızda girebilmekte olan araçlar arasında sıraya ilk ismini yazdırmakta olan marka diyebiliriz. Firmanın ve markanın kurucusu olarak ise Enzo Ferrari olarak bilinmekte ve yer almaktadır. Bir yarışçı olarak yer alan kurucu ilerleyen zamanlar içerisinde kendi tasarımları ile beraber kendi üretimi için tasarımlarını üretmiştir.

Fiat

İtalyan araç markaları arasında isminden Fiat 1899 yılı itibari ile tam olarak duyurmaktadır. Giovanni Angelli kuruculuğu ile beraber araç piyasasında üretim yapan firmanın ilk aracı buharlı  ve 4 tekerlikli bir araç olarak yer aldı. Fabrika ilk kurulduğu anda sadece 150 işçi ile beraber 24 araç üretebilmeyi başardı. Bunun sonrasında ise şuan dünya genelinde güvenli ve sağlam araçlarını sunmaktadır. italyan arabaları markası için büyük bir önemi bulunmaktadır.

Lamborghini

İtalya’nın araba markaları arasında önemli bir başarı öyküsüne sahip olan Lamborghini markası Ferruccio Lamborghini tarafından kurulmuştur. 2.dünya savaşında ülkesine yapmış olduğu makineler ile kendini geliştiren mucit ilerleyen zaman içerisinde hızlı bir araç tasarımı için küçük adımlar atmaya başladı. İlk üretimini traktörden yana yapan kurucu o zaman içerisinde Ferrari markasının arabalarını kullanıyordu. Kullanmış olduğu aracın sürekli olarak arzı vermesinden dolayı kendi aracını üretmenin kararını aldı. İtalyan araba markası içerisinde bu sayede yeni bir dev oluşmuş oldu.

Maserati

italya araba markaları arasında lüx üretimleri ile beraber Maserati dikkatleri çekmektedir.  Alferi Maserati 1.dünya savaşı sırasında yer alan ülke için makine ve metal üretiminde bulunmuştur. Savaş sonrasına kendi atelyesini 4 kardeşi ile beraber açan mühendis ilk başlarda araç parçası üreterek belirli bir kazanca ulaşmıştır. Kazancının katlanmasının ardından ise İtalyan arabaları arasında lüx sınıfta araç üretimine girişmiştir.

Araba Markaları için tıklayınız.

24 Comments
 1. Sakıp says

  Şu markalara bakıldığında Fiat haricinde diğerlerine hiç bulaşamam maddi açıdan. Özellikle Maserati bir marka araba sahibi olmak isterdim ama alma gücüm olsa bile yakıt tüketimine yetişemem. Ancak Fiat modelleri benim için ideal açıkçası.

 2. Halim says

  Gönül ister ki Ferrari, Masserati, Lamborghini gibi markaları kullanabileyim, ama malesef yine Fiatta takılı kaldım, olsun en güzel araba benim arabam 🙂

 3. Berk says

  İtalyan araba markalarında Ferrari ve Masserati bu iki modelin tutkunuyum. Siteniz sayesinde bu araçlar hakkında daha fazla araştırma yapabiliyorum çok teşekkür ederim.

 4. Mustafa says

  İtalyan araba markalarında Fiat harici bir markaya sahip olmak çok isterim ancak beni baya zorlar. Açıkçası oldukça kaliteli araçları bulunduğu görülüyor İtalyan arabalarında.

 5. Yusuf says

  Ferrari, Maserati gibi seçenekler açıkçası bana çok uçuk geliyor, gerek olduğunu da düşünmüyorum. Ben İtalyan araba markalarında bana Fiat yeter kafasındayım. Gerçekten özellikle bazı modellerini çok kaliteli buluyorum.

 6. Nevruz says

  İtalyan araba markalarında ne yazık ki şu an tercih edebileceğim tek marka Fiat. Gönlüm diğer markaları da kullanmak, sahip olmak çok istiyor ancak maddi açıdan bakıldığında gerçekten işin altından kalkılmaz…

 7. Sıla says

  İtalyan araba markalarında Maserati çok hoşuma gidiyor. Özellikle hız ve performans açısından bence çok kaliteli araçları var.

 8. Tufan says

  İtalyan araba markalarında tabi ki benim için en kalitelisi Ferrari markası. Ama buna ne yazık ki yetecek gücüm yok o yüzden Fiat ile yola devam…

 9. Mert says

  Ben İtalyan araba markalarında Fiat’ın bazı modellerini dışarıda tutarsak genelde hız için mantıklı araçlar olduğunu düşünüyorum. Hız tutkunları tarafından tercih erilebilecek modeller üretiliyor bakıldığında.

 10. Levent says

  Lamborghini ve Maserati gibi markaların araçlarını deneme fırsatını çok bulmak isterdim. Bu tarz araba markalarında gerçekten sportif yapı, konfor ve maksimum hız durumları oldukça iyi bir durumda. Fiyatları çok uçuk olsa da inanıyorum, bir gün deneme fırsatım olacak!

 11. İbrahim says

  İtalyan araba markalarında deneme fırsatı bulduğum marka sadece Fiat ismi. Ben bu ismin pek çok modelini denedim ve gerçekten çok memnun kaldım.

 12. Murat says

  İtalyan araba markalarında gerek yaptığım araştırmalarda gerek ise aldığım duyumlara göre en iyi markası Ferrari. Ancak ne yazık ki bu aracı tercih edecek gücüm bulunmuyor.

 13. Kürşat says

  İtalyan araba markaları arasında Lamborghini markasının üstüne tanımam. Modellerini incelediğimde gerçekten hem görüntü hem hız hem de konfor açısından mükemmel bulduğum dünyadaki tek marka.

 14. Bora says

  İtalya’da tabi ki en çok tercih edilmek istenen marka Ferrari markası bence. Ancak İtalyan araba markası tercih edebilecek olsam, Fiat markasının üstüne çıkamam malesef.

 15. İsmail says

  İtalyan araba markalarında en çok sevdiğim özellik hızlı olmaları ve sportif görünüşleri. Ancak ben de Bora arkadaşıma katılıyorum. Gücümün yetip alabileceğim şu an için tek marka Fiat olarak görünüyor.

 16. Arda says

  Birkaç kez Alfa Romeo marka arabalara binme fırsatım oldu. Bu fırsatlardan son İtalya arama markalarına ısındığımı söyleyebilirim aslında.

 17. MElda says

  Ne yazık ki sadece Fiat markasını deneme şansım oldu. Fiat markasında yer alan modellerin çoğunu denedim ve gerçekten memnun kaldığım modeller olduğunu söyleyebilirim.

 18. Dilan says

  İtalyan araba markalarında ne yazık ki benim de tek kullandığım Fiat markası oldu, gerçekten diğer markaların da modellerini inceleme fırsatı bulmak isterdim.

 19. Hüsnü says

  İtalyan araba markalarını gerçekten çok seviyorum ama ne yazık ki ülkemizde çok pahalı, sonuçta Ferrari, Alfa Romeo gibi türlerden bahsediyoruz yani keşke binebilme şansımız olsa bu tür arabalara.

 20. hilmican12 says

  Ben Hız Tutkunuyum ve araba da görünüşede çok önem veririm bu yüzden italyan arabalarının tam bana göre olduğunu düşünüyorum yakında da zaten bir italyan arabası kesinlikle almaya düşünüyorum bir arkadaşımda var ve kullanmılştım cidden beni çok etkiledi.

 21. yusuf says

  İtalyan arabaları pek bana göre değil ama takdir ettiğim yanlarıda var ama ben genelde ingiliz Arabalarını tercih ediyorum.

 22. Mehmetcem says

  İtalyan arabaları içinde maalesef sadece Fiat’ı kullanma fırsatım oldu. Bende herkes gibi Ferrari markasını kullanmak isterim. Keşke kullanma fırsatım olsa.

 23. Hüseyin says

  Herkes Ferrari gibi muhteşem bir arabayı kullanmak ister ama maalesef ülkemizde çok pahalı olduğu için kullanamıyoruz.

 24. Meralsu says

  Tabi ki gönül ister Ferrari markasını görebilmek, binebilmek, sahip olabilmek. Ama nerdeee şu an Fiat bulsam öpüp başımın üstüne koyarım

Leave A Reply

Your email address will not be published.