İşte Yeni Yılın Golfü

7

Volkswagen Alman araba markası dünya çapında ismini duyurmuş, sektör içerisinde kalitesi ve güvenilirliği ile köklü bir tarihi bulunan markalar arasında yer almaktadır. 1937 senesinde kurulan Volkswagen markasının German Auto Association olarak kurucusu bilinmektedir. Almancada Volskwagen halkın arabası anlamına gelmektedir.

Markanın bugüne kadar ürettiği araçların genel olarak kalite ve güvenilirlik açısından yüksek donanımlara sahip olduğu görülürken özellikle sportif görüntüsü ile Golf modellerinin çok tercih edilen Volkswagen araçlarından bir tanesi olduğu istatistiklerde görülebiliyor. Golf’ün sürekli olarak yeni serisinin çıkmasının en temel nedenlerden bir tanesi de bu olarak değerlendirilebilir.

2019’un yeni Golf’ü de piyasaya çıkmış bulunmakta. Aracın tam net özelliklerine daha erişim sağlanamasa da görüntülerine erişimler gerçekleştirildi. Bu görüntüler incelendiğinde eski modeline göre Golf 8’in özellikle hacim olarak daha iyi bir durumda olduğu ve belirli noktalarda da farklılıklarının bulunduğu görülebiliyor. Şasisi MQB platformunun modifiye edilmiş düzeniyle olduğu görülürken 50 kg ağırlığında daha hafif olacağı belirtiliyor.

Bunun yanında yakıt konusunda da değişiklik bulunan bu yeni modelinde hibrit motor tipi kullanılacak ve 48 Volt’luk bir motora sahip olacaktır. Bu aracın üretiminin tam olarak Haziran 2019’da başlanacağı tahmin ediliyor. 2019’un sonlarına doğru da ilk olarak Avrupa’da tanıtımları başlayacaktır. Bu resmi olarak açıklandı. Bu araç için toplamda 3.5 milyar dolarlık bir yatırım yapılacağı açıklandı ve şu an bakıldığında hala kokpit ve diğer bazı kısımlarının bitirilmediği söylenmekte.

7 Comments
 1. Tayfun says

  Golf’ü her zaman için çok sevmişimdir. Ancak verdiğiniz bilgilerden de anlaşılacağı üzere 2019 senesinde satışa çıkartılacak bu yeni Golf hakkında henüz pek bir teknik bilgi bulunmuyor. Umarım en kısa süre içerisinde bu teknik bilgilere erişim sağlayabiliriz çünkü gerçekten merak ediyorum.

 2. Faruk says

  Golf 8’in sportif görünümünün yanında hacim olarak da artış göstermesi oldukça konforu arttıracak bir durum tabi ki. Zaten performansında da eminim eski modellerine göre daha üstün bir sergileyiş ile karşımıza çıkacak.

 3. Serkan says

  Eski modellerine göre farkı hem kalitesinde hem de görünüşünde zaten fark ediliyor. Şahsen benim her açıdan beğendiğim bir model şu bilgilere göre

 4. Timur says

  Ben Golf hastası birisi olarak 2019u iple çekiyorum. Açıkçası çıkış fiyatını çok merak ediyorum ve mutlaka takibe devam edicem.

 5. Fatma says

  Volkswagen Alman araba markasında benim en çok beğendiğim modellerden bir tanesi Golf modelidir. Özellikle sportif görünüşü ve gücü benim çok hoşuma gidiyor. Açıkçası bu tanıtmış olduğunuz Yeni Golf’e de hayran kaldığımı söyleyebilirim.

 6. Melih says

  Benim gibi tüm Golf tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği bir model. Gerçekten şu an aracımı satıp 2019 senesinde kredi çekip bu yeni modeli almayı bekliyorum diyebilirim.

 7. Serdar says

  Benim Volkswagen markalarında özellikle sportif görünüm açısından en beğendiğim model Golf. Gerçekten araçta mükemmel özellikler bulunuyor. Ben bu yeni yılın Golf’ünü de dört gözle bekliyorum. Fiyatını da bir o kadar şimdiden merak ediyorum.

Leave A Reply

Your email address will not be published.