İngiltere

Araba dünyasının büyük ve konforlu seçenekleri arasında yer alan markaların içerisinde, ingiltere araba markaları ve bu markanın güçlü temsilcileri ön plana çıkmaktadır. Farklı seçenekler ile kullanıcıları karşılayan otomobil markaları içerisinde yer alan İngiliz temsilcileri, dayanıklılık, konfor, lüks, kullanım kolaylığı, çevre dostu tasarımlar, yeni nesil araçlar, eğlence paketleri ve benzer özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İngiliz arabaları ifadesinin içerisinde farklı temsilciler yer almakta olup, Türkiye piyasasında da tercih edilen kategorilerin içerisinde, dünya genelinde markası bilinen, duyulan, popüler türler Bentley, Jaguar, Lotus, Mini gibi seçenekler bulunmaktadır. Modellerin tercih edilmesinin belirgin nedenleri arasında her ne kadar;

Lüks ve konfor ile kullanım kolaylığı geliyor olsa da,

 • Motorları
 • Yakıt tüketimleri
 • Sürüş keyfi
 • Yol tutuşları
 • Güvenlik tedbirleri

Yolcu güvenliği ilkeleri gibi özellikler nedeniyle de, İngiltere menşeili araba seçeneklerinin, hem Türkiye piyasasında, hem de uluslar arası piyasada dikkat çekecek seviyelerde alım satım işlemlerinin ve tercih işlemlerinin gerçekleştiği görülmektedir. Şehirde, arazide, rahatlık ile kullanılan araç modelleri ön plana çıkmakta olup, çekiş probleminin bulunmaması, maksimum çekiş kapasitesinin yer alması, optimize edilmiş geometrik teknolojiler, Touch Pro gibi, InControl gibi, Meridian gibi ses sistemlerine ve teknolojik ürünlere sahip olması gibi özellikleri, İngiliz araçlarının tercih edilmesinde önemli etkenler arasında bulunmaktadır.

Tüm ingiltere Araba Markaları Listesi Ve Logoları

İngiltere menşeili arabalar üzerine bir araştırma yapıldığında, bu seçeneklerin arasında bilinen, lüksü, konforu, kullanım kolaylığı ile dikkat çeken farklı seçeneklerin yer aldığı görülecektir. Her biri İngiliz araba markaları listesi içerisinde görüldüğü andan itibaren isimleri hatırlanan özel İngiliz arabaları logoları sayesinde tanınır hale gelen seçeneklerden meydana gelmiştir. Özellik ile arazi taşıtı tanımlanmasında yer alan Land Rover marka araçlar, en fazla ilgi çeken ve Türkiye dahil olmak üzere, uluslararası piyasada en fazla kullanılan araç seçeneklerini meydana getirmektedir. Sadece arazi taşıtı olma özelliğini barındırmayan bu araçlar, üstün teknolojik özellikleri ile de destek altına alınmıştır.

Bir arazi taşıtından beklentilerinizin tamamının karşılandığı görülmekte olup, motor hacimleri, güçleri, sürüş konforları, rahatları, lüks donanımları, teknolojik destekleri ile de dikkat çeken araçlar sınıfında bulunmaktadır. Bir arazi taşıtı olmasına rağmen, düşük yakıt tüketimleri, düşük emisyon hacimleri ile ilgi odağı haline gelen bu marka ve diğer İngiliz araba modelleri, piyasada temel özellikleri gibi özelliklere istinaden tercih edilen araçlar sınıfında yer almaktadır. Akıllı teknoloji ürünü olan  yeni araç ve haberleşme teknolojilerini araç içerisine yerleştiren İngiliz markaları, çok yönlü tasarım özelliği ile de dikkat çekmektedir. Kabinlerin çok yönlü olması, kolayca yapılandırılan opsiyonel koltuk sistemlerinin ve depolama alanlarının bulunması da, araçlara olan ilgiyi arttırmaktadır. Sıralanabilecek seçenekler arasında;

ingiltere Araba Markaları Listesi

 • Bentley,
 • Jaguar,
 • Hindistan ile ortak üretim olan Land Rover,
 • Lotus,
 • Almanya ile ortak üretim olan Mini seçeneklerinin yer aldığı görülecektir.

Bentley

Yeni nesil araçlar ya da lüks ve konforlu araçlar kategorisinin İngiliz temsilcilerinin ilk sırasında, Bentley otomobiller yer almaktadır. Walter Owen Bentley tarafından kurulan ve marka haline gelen bu araç modelinin, halen Volkswagen grup tarafından üretiminin gerçekleştiği görülmektedir. Bentley araçların en belirgin özelliği, İngiltere araba markaları içerisinde konfor ve lüksü ile ön plana çıkıyor olmasıdır. Şirket ilk zamanlar yalnızca motor ve şasi üretimi konusunda kendini gösterirken, gelişme neticesinde Bentley markasının yayılması, uluslar arası piyasada kullanılır hale gelmesi şeklinde bir anlayış kendini göstermeye ve piyasada tercih edilen, aranan lüks otomobil sınıfları arasında yer almaya başlamıştır. Markanın temsilcileri arasında;

 • Dürbün Mulsanne
 • Continental serisi

Uçan hız Sedan serisi yer almakta olup, yeni nesil araçlar tanımlamasının içerisine;

 • Bentayga
 • New Continental GT

serilerinin eklendiği de görülmektedir.

Jaguar

İngiltere merkezli bir otomobil markası olarak 1945 yılından itibaren araba üreten, önemli özellikleri günlük kullanım imkanı, konfor, güvenlik tedbirleri ve modern donanımlar ile desteklenmiş araç seçenekleri ile Türkiye piyasasında tercih edilen markalardan bir tanesi Jaguar olarak karşınıza çıkmaktadır. İngiltere araba markaları içerisinde en fazla tercih edilen seçenekler arasında yer alan Jaguar, Sir William Lyons, William Walmsley tarafından kurulan şirket aracılığı ile yayılmakta olup, halen Tata Motors tarafından üretimlerine ve araba piyasasına, Otomotiv sektörüne sunumlarına devam edilmektedir. En fazla tercih edilen ya da ilgi gösterilen modeller sıralamasında;

Jaguar Modelleri

 • Jaguar XE,
 • Jaguar XF,
 • Jaguar XJ,
 • Jaguar E-PACE,
 • Yeni Jaguar E-PACE,
 • Jaguar F-Type

serilerinin yer aldığı görülecektir.

Jaguar I-PACE Concept modeli ise, 2018 yılının ikinci yarısından itibaren piyasada kendini göstermeye başlayacaktır. Jaguar I-PACE Concept gerçek bir elektrikli performans sergileyen SUV serisi araç kategorilerinin temsilcisidir.

Lotus

ingiltere araba markaları içerisinde kendine yer bulan otomobil sektörünün önemli temsilcilerinden bir tanesi de, Lotus marka araçlardır. 1952 yılında kurulan şirket üzerinden, her geçen gün büyüyen firma, halen piyasada kendini göstermeye, tercih edilen markalar arasında yerini almaya devam etmektedir. Colin Chapman tarafından kurulan şirket aracılığı ile üretimine başlanan Lotus marka araçlar, Proton Sdn.Bhd isimli Şirketler Grubu aracılığı ile üretilmeye devam edilmektedir. Markanın başlıca temsilcileri arasında;

Lotus Modelleri

 • Evora
 • Exıge
 • Eleven

gibi lüks, konforlu ve güvenli serilerin yer aldığı görülmektedir.

Land Rover

İngiltere menşei ile piyasada görülen arazi aracı sınıflandırmasının en fazla tercih edilen seçeneklerini meydana getiren Land Rover, British Leyland tarafından kurulan şirket aracılığı ile üretimlerine devam etmektedir. Genel merkezi Birleşik Krallık üzerinde bulunan şirketin üretici firma konumunda, Tata Motors, Jaguar, Land Rover, Land Rover Holdings gibi üst kuruluşlarının yer aldığı dikkat çekmektedir. İngiltere’nin araba markaları sıralamasının farklı versiyonları ise, piyasada şu şekilde yer almaktadır.

Land Rover Modelleri

 • Range Rover
 • Range Rover Sport
 • Yeni Range Rover Velar
 • Range Rover Evoque
 • Yeni Discovery

Discovery Sport tercih edilen seçeneklerin içerisinde yer almakta ve arazi aracı, arazi taşıtı özellikleri aynı zamanda konforları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Otomobil Markaları için tıklayınız.

23 Comments
 1. Suat says

  İngiltere üretimli Land Rover modellerinden bir kere Range Rover Sport modelini deneme şansım oldu. Resmen tank gibi araç ama kullanımı da ters orantılı olarak bir o kadar keyifli ve hafif. Mükemmel bir model.

 2. sinan says

  Belirtmiş olduğunuz İngiliz araba markalarında sadece Jaguar markasını biliyorum. Onun haricindekileri ilk defa bu sitede duydum. Bunun haricinde Jaguar’ın pek çok modelini araştırdım. Siteniz de buna oldukça yardımcı oldu

 3. Mükramin says

  bu bahsetmiş olduğunuz İngiliz araba markalarında ben de sadece Land Rover ve Jaguar markalarını biliyordum. Bu ikisini oldukça yakından araştırdım ve gerçekten param olsa tercih edebileceğim ilk iki seçenek arasında yer alıyorlar

 4. berker says

  Ben Jaguar markasını oldukça sık takip eden birisiyim. Belirtmiş olduğunuz Jaguar I-PACE Concept modelini de açıkçası merak ettim. Piyasaya çıkış yaptıktan sonra bu aracın detaylı anlatımını sitenizde bulunduracak mısınız?

 5. Batıkan says

  İngiliz araba markalarında Lotus, Jaguar, Land Rover gibi markaların araçlarını çok araştırmış birisiyim. Gerçekten araç piyasasında üstüne tanılmayacak derecede özellikleri bulunan araçlarının bulunduğunu söyleyebilirim.

 6. Dinçer says

  Benim en beğendiğim iki İngiliz araba markası Land Rover ve Jaguar. Jaguar markasını hızı ve performansı için çok seviyorum. Land Rover ise görünüş açısından oldukça güvenli bir marka.

 7. Şükrü says

  Belirttiğiniz tüm İngiliz araba markalarına hakimim, zamanında araştırmalarım oldu. Ama özellikle maddi açıdan ülkemizdeki çoğu insanı zorlayacak fiyatları var. Tabi ki kalite ve performansları açısından üstüne söylenecek söz yok.

 8. Harun says

  İngiltere Araba markaları arasında yer alan Land Rover markasının Hindistan ile ortak üretim olduğunu ilk defa bu sitede gördüm. Açıkçası şaşırdım.

 9. Hakan says

  Jaguar markasının araçları oldukça hoşuma gidiyor aslında. Ama aracın fiyatları çok yüksek

 10. Hüsnü says

  Benim de Hakan gibi Jaguar markasına ayrı bir ilgim var. Genellikle Alman araba markalarının tercihleri yapılıyor ancak gücüm olsa ben direk Jaguar markasını tercih ederdim kesinlikle.

 11. Derya says

  Ben bir aralar Bentley modellerini çok araştırıyorum. Açıkçası İngiltere araba markaları arasında güç ve konfor açısından en mantıklı seçeneğin bu araç markası olduğunu söyleyebilirim.

 12. Semih says

  İngiliz araba markalarında tabi ki herkes Land Rover, Jaguar gibi markaların araçlarını kullanmak ister. Ancak bu tür markaların araçlarının fiyatları da oldukça uçuk özellikle ülkemizde. Ne yazık ki neredeyse ömrüm boyunca belki de hiç sahip olamayacağım markalar arasında yer alıyor.

 13. Levent says

  İngiliz araba markalarından özellikle jaguar markasını denemeyi çok isterdim. Görüntüsü ve hızlanma durumunu İngiliz araba markaları arasında oldukça üstün bulunuyorum. Benim çok beğendiğim modeller arasında yer alıyor.

 14. Ayberk says

  Ben açıkçası İngiltere araba markalarında daha çok Jaguar markasının hayranıyım. Kurulduğu tarihten bugüne kadar üretmiş olduğu araçları tek tek inceledim ve takip ettim. Gerek görüntüsü gerek performansı açısından muazzam arabalar üretiyor ve üretmeye devam ediyor.

 15. Aleyna says

  İngiltere araba markalarında Jaguar ve Land Rover hastası birisi olarak söyleyebilirim ki param olsa kesinlikle bu iki markanın aracını tercih ederdim. Gerçekten hem görünüş hem de performans açısından mükemmel araçları bulunuyor bana göre.

 16. Yusufcan says

  Bently İngiliz araba markalarında mükemmel bir marka ya. Benim şahsen bu markalar arasında hayran olduğum sadece bu diyebilirim.

 17. Hayri says

  İngiltere araba markalarında Jaguar markasının üstüne bir marka ben de tanımıyorum. Bence tercih edilecekse, direk bu marka tercih edilmelidir.

 18. Nazmi says

  Lotus markasını ilk defa duyduğum için, İngiliz araba markası olduğunu da bilmiyordum. Bu markanın araçlarını daha detaylı araştırıcam merak ettim.

 19. Berkcan says

  İngilterenin ürettiği arabalardan sadece Land Roveri biliyordum ama Jaguar, Bentley, Lotus gibi markalarının olduğunuda öğrendim bu site gerçekten araba konusunda bana çok şey kattı diyebilirim İngiliz Arabalarının içinde de en beğendiğim araba görünüşüyle beni hastası eden araba modelinden birdir Jaguar. Görünüşe herşeyden çok önem veriyorsanız Jaguar Tam size göre bir araba.

 20. berkan says

  İngiliz araba markası olan Jaguara kötü yorum yapanları anlayamıyorum araba hem dış görünüş hemde hız açısından diğer markalara göre üst düzeyde .

 21. Sinan says

  Lotus,Bentley modellerini ilk defa duydum. İngiliz arabaları hakkında da pek bir fikrim yoktu bu site detaylı olarak açıklamış teşekkürler.

 22. Taha says

  İngiliz araba markalarından biri olan Bentley markasının bir aracını deneme fırsatı buldum herkese tavsiye ederim.

 23. Timurcan says

  Jaguar benim İngiliz araba markalarında en çok sevdiğim marka. Jaguar’ın görüntüsünden teknik özelliklerine kadar her şeyiyle çok beğendiğimi söyleyebilirim

Leave A Reply

Your email address will not be published.