Ferrari Sergio Satışa Çıkıyor

6

İtalyan araba markalarının genelde hız açısından önemli isimleri bulunduğu bilinmekte olup hız tutkunları açısından en çok bilinen ve tutulan markalardan bir tanesi de Ferrari’dir. Ferrari 1939 senesinde anonim şirket olarak otomotiv piyasasına İtalya’da giriş yapmış olup kurucusu da Enzo Ferrari ismidir. Şirket İtalya’nın Maranello şehrinde kurulmuştur.

Spor araba üretimi ulunan Ferrari markasının sahibi ise Fiat s.p.A olarak kayıtlarda geçmektedir. Markanın üretmiş olduğu araçlardaki sportif görünüm, eşsiz konfor ve mükemmel güç sayesinde fiyatlarındaki uçukluğu karşılayabilecek ve talepleri de bu nedenlerden dolayı sürekli artış gösteren bir durum ile karşılaşılması mümkün.

Ferrari markası araçlarını son teknoloji ve donanım paketleri ile üretmeye devam ediyor. 2013 senesinde sınırlı sayıda Alfa Romeo ve Ferrari markalarının üretmiş olduğu Sergio modeli birçok kesim tarafından üretim tarihinden itibaren dikkatleri çekmişti ve şu an Ferrari Sergio satışa çıkıyor diyebilmekteyiz. Toplamda 6 adet üretimi bulunan Ferrari Sergio modelinin bugüne kadar alışılagelen bir Ferrari görüntüsünde olmaması, kendine has bir duruşunun bulunması bu araca olan taleplerdeki en önemli durumlar arasında yer alıyor.

Zamanında sınırlı sayıda üretilen bu aracın şimdi açık arttırma ile yeni sahiplerine kavuşacağı açıklandı. Bu 6 adet araç için dünya çapında bir açık arttırma başlanacak ve aralıklar da 3.5 ile 4 milyon dolar arası olarak belirlendi. Ülkemizden herhangi bir alıcı çıkıp çıkmayacağı ise henüz muamma konular arasında yer alıyor.

6 Comments
 1. Tuğrul says

  Ferrari’nin bu modelinin çıkış tarihinde daha araştırmasını yapmıştım. Sergio bahsettiğiniz gibi çok az üretildi ve açıkçası keşke şu an açık arttırmaya sunulduğuna sevinebilseydim. Eğer belirttiğiniz miktarlar elimde olsaydı Türkiye’deki ilk açık arttırmaya katılan kişi ben olabilirdim o derece merak ediyorum sürüş keyfini.

 2. Lütfü says

  3.5-4 milyon dolar mı? Bu parayı ben ömrüm boyunca kazanamam yüksek ihtimal. Gerçekten araba için bu kadar bütçeyi tek kalemde ayırabilecek bir durumum olmasını isterdim. Ferrari Sergio modeli de olsa gerçekten fiyatı çok uçuk buldum.

 3. Leman says

  Ferrari’nin bu modeli olsa bile açıkçası ben de fiyatları çok uçuk buldum. Gerçekten uzun zamandır araştırdığım bir model ama yine de açık arttırma konusunda bu derece yüksek fiyatların belirlenmesi taleplerin az olacağını gösterebiliyor.

 4. Sadık says

  Ferrarinin bu modelinin çıktığı ilk zamanları daha hatırlıyorum. Ne çabuk geçmiş günler keşke şu an alabilsem

 5. Sergen says

  Gerçekten çok güzel bir görünümü ve mükemmel performansının olduğu görülüyor. Ancak ne yazık ki Ferrari Sergio alacak gücüm bulunmuyor, sahip olmayı çok isterdim.

 6. Kemal says

  Ferrari’nin bu modeli hakkında pek bir bilgim yoktu. Ama sizlerin vermiş olduğu bu detaylar sayesinde gerçekten beğendiğim modeller arasına bir Ferrari modeli daha eklemiş bulunmaktayım…

Leave A Reply

Your email address will not be published.