BMW’nin Yeni Nesil Elektrikli Aracı

8

Bayerische Motoren Werke olarak açılımı bulunan BMW markası Alman araba markaları arasında olduğu gibi dünya çapındaki araba markaları arasında da tercih listesinde ve kalite konusunda baş sıralarda yer alan bir marka olup 1916 yılında kurulmuştur. Almanya menşeili olan markanın pek çok araç üretimi kuruluş tarihinden itibaren gerçekleşmiş olup otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üretimleri bulunmaktadır. En çok tutulanlar ise otomobil ve motor seçenekleridir.

Özellikle otomobil kapsamında aracın kaliteli üretimlerinin bulunması, güvenilir araçlar üretiyor olması ve teknolojinin son durumunu araçlarında çok iyi kullanabilmesi markanın bu kadar kaliteli ve tutulan bir isim olmasını sağlamaktadır.

Özellikle son dönemlerde doğa dostu olarak BMW’nin yeni nesil elektrikli aracının piyasaya çıkması ile olumlu özellikleri bu markanın artış göstermiş oluyor. Genelde elektrikli araçlarında standart modeller sunan BMW bu durumu İX3 modeli ile tamamen değiştiriyor denebilir. Aracın tanıtımı ilk olarak 2018 Pekin Otomobil Fuarı’nda yapıldı ve bu tanıtımın ardından BMW’nin olumlu yönde değişikliklerinin bulunduğu görülebildi.

Aracın bazı teknik özelliklerine bakıldığında 270 beygir gücüne sahip olduğu ve 400 km menzile sahip olduğu belirtilmektedir. Yani bu durum da İX3’ün xDrive 30d ve xDrive 30i modellerinden daha güçlü olduğunu ilgililerine göstermektedir. Hızlı şarj özelliği bulunan aracın 30 dakikada da pili doldurulabiliyor. BMW markasının 5. Jenerasyon elektrikli serisi olan bu aracın pilleri 70 kWh şeklinde.

8 Comments
 1. Yağmur says

  Elektrikli araçlar piyasada artık gelişen teknoloji ile çok meydana çıktı. Ben BMW’nin bu araçlarının da oldukça kaliteli olacağını düşünüyorum zaten yazıda da belirttiğiniz özelliklerden bu durum anlaşılıyor.

 2. Yüksel says

  Elektrikli araçların kullanıldığı bir dünyayı açıkçası bende çok isterdim. Çünkü gerek dünyadaki tasarrufun sağlanması gerek ise çevrenin korunması açısından çok önemli bir durum. BMW’nin bu tür araçlar üretmesini bu nedenle çok destekliyorum.

 3. Uğur says

  270 beygir gücü elektrikli bir araca göre çok iyi olduğu gibi 400 km menzil de oldukça iyi bir mesafe aslında. BMW’nin gelecek günlerde değerlendirilecek en önemli modeli yolunda hızla ilerliyor diyebilirim.

 4. Yüksel says

  Elektrikli bir araç olmasına rağmen menzili ve beygir gücü gerçekten çok iyi. Taşıyabilecek bir model yapmışlar. BMW’nin bu modeli özellikle çevreci dostlarımız tarafından çok beğenilecek, şahsen benim beğendiğim gibi birçok çevreci dostum memnun kalacaktır.

 5. Meral says

  BMW’nin bu modeli çevre dostu ve çevrecilerin oldukça hoşuna gidecek, değerlendirebileceği bir model. Açıkçası ben de çok sevdim.

 6. Erkan says

  400 km menzili olması açıkçası özellikle Türkiye’deki ulaşım için elektrikli olmasına rağmen çok iyi. Ben BMW’nin bu elektrikli versiyonunu çok sevdim.

 7. Yağmur says

  Gerçekten hayal gücümü zorlayan özelliklere sahip bir BMW modeli. Benim çok hoşuma gitti daha detaylı bilgileri de almak isterim açıkçası.

 8. Yasin says

  BMW’nin yeni nesil elektrikli aracı, çoğu modellere göre çok üstün özelliklere sahip. Elektrikli olması beni cezbeden en önemli özelliği gerçekten.

Leave A Reply

Your email address will not be published.