BMW, Meraklılarına Müjdeli Haberi Verdi

6

Her araç sevdalısı için ayrı bir yeri olan Alman otomotiv devi BMW, kuruluş yılı 1916’dan beri güvenilir ve sağlam arabalar üretmeye devam ediyor. 2017 yılında BMW M5 2018’i tanıtan ve araç sevdalılarını deyim yerindeyse sevinçten havalara uçuran otomotiv devi BMW, meraklılarına müjdeli haberi verdi.

Bir süre önce kamuoyuna sızdırılan BMW M5’in bir üst modeli olan BMW M5 Competition, nihayet firma tarafından resmiyete kavuşturuldu. Halihazırda son modelleri BMW M5 ile rakiplerinin bir hayli canını sıkan BMW, hiz hız kesmeden bu modelini de geliştirdi. Yüksek performanslı M5 modeli için bir alternatif pozisyonunda olan M5 Competition, özellikle çeviklik ve dinamizm konusunda çitayı bir hayli yukarılara koymuş gibi gözüküyor.

Standart M5 modelinden daha güçlü ve daha dokunaklı olan model V8 motoru tam 650 beygir gücünde. Araç 0’dan 100 km’ye 3.3 saniyede çıkabiliyor. Normal M5 modelinin 11.2 saniyede çıkabildiği 200 km’yi ise, M5 Competition 10.5 saniyede çıkabiliyor. Bu da 0.3 saniye daha iyi bir zaman demek oluyor. Standart olarak 250 km/s hız limitiyle gelen aracı eğer ‘Driver’sPackage’ ile satın alacak olursanız bu limit 300 km/s’ye çıkıyor.

M5 modeline göre 7 mm daha alçaltılmış olan aracın süspansiyonları ise yüzde 10 daha güçlü. BMW’nin ‘yaramaz bir köpek’ olarak tanımladığı M5 modelinden daha ‘itaatkar’ görünüyor. Ayrıca araç daha güçlü bir egzos sistemine sahip. Üretimi 2019 yılının Temmuz ayında başlayacak olan bu özel otomobilin satış fiyatı ise 110,995 Dolar olacak.

6 Comments
 1. Filiz says

  Belirttiğiniz özelliklere göre BMW M5 Competition modelin çok iyi özelliklere sahip ve kesinlikle talep gücü çok yüksek olacaktır

 2. Ziya says

  Ben bu BMW modelinin teknik özelliklerini gerçekten çok merak ediyordum. V8 motoru, 650 beygir gücü ve daha pek çok özelliği ile rakiplerini gerçekten sollayacaktır.

 3. Ferhat says

  Bu özelliklerdeki bir BMW modeli için ben şahsen fiyatını bile çok uygun buldum. 650 beygir gücü ne demek, mükemmel bir performans. Benim için BMW M5 Competition muhteşem bir yerde şu bilgilerden sonra.

 4. Yılmaz says

  Araçlar yılan gibi yılan. Bu competition modeli çok canlar yakacak bence. Gerçekten muazzam teknik özelliklere ve görüntüye sahip bir araç.

 5. Suzan says

  BMW M5 Competition gerçekten benim hayallerimin aracı diyebilirim. Tam istediğim özellikler ve konfora sahip gibi görünüyor. Aracın detaylarını gerçekten merak ediyorum.

 6. Erol says

  Driver’sPackage demek ki oldukça önemli bir ek sistemmiş. 300 km hız ne demek? Gerçekten hayran kaldığımı söyleyebilirim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.