BMW M6 Cabrio

14

Alman firmanın şıklığıyla dikkat çeken aracı BMW M6 Cabrio’ya bu özelliğini veren birçok husus bulunmakta. Fakat bu hususlardan en önemlisi araçta bulunan ‘soft-top’ özelliği yani üstü açılabilirliği. Sadece 19 saniyede açılan soft-top’a sahip aracın mükemmel görüntüsü dışında konfor anlamında da birçok artısı bulunuyor.

Bir spor otomobilde kendinizi rahat hissetmenizin en önemli kural olduğunu düşündüğünüzde, araçta bu kurala yeterince uyulduğunu göreceksiniz. Deri döşemeli ve ergonomik M koltukları ile sürücüsüne üst düzey bir konfor süren araç, sadece dış görüntüsü ve rahatlığı ile değil güç konusunda da bir hayli dikkat çekici.

Teknik özellikleri ele alındığında da en az konforu ve şık görüntüsü kadar iyi sonuçlar veren araç, BMW severlerin gözdesi haline gelmiş gibi gözüküyor.

BMW M6 Cabrio Teknik Özellikleri

Bir spor otomobilin rahatlığı kadar güvenlik ve gücünün de önemli olduğu şu günlerde, BMW M6 Cabrio teknik özellikleri ile sınıfındaki araçlardan ayrılıyor. Soft-top’u açtıktan sonra yüksek hızlarda seyrederken rüzgar kurbanı olmamak için araçta bir rüzgar reflektörü bulunuyor. Kendi ağırlığı 2055 kg olan aracın maksimum yük kapasitesi ise 430 kg olarak belirlenmiş.

Araçta bulunan aktif ve pasif birçok güvenlik sistemi sayesinde, araç olası bir kaza durumunda, kaza gerçekleşmeden kemerleri sıkı ve koltukları dik duruma getirip otomatik fren uyguluyor. Şıklığından ödün vermeyen aracın güç ve güvenlik anlamında da sınıfındaki hiçbir araçtan geri kalmadığını söyleyebiliriz.

 • 0-100 km/saat hızlanma:4.3 saniye
 • Maksimum hız km/saat:250 km/s
 • Güç:560
 • Tork:680
 • Motor Hacmi:4395
 • Silindir Sayısı:8

BMW M6 Cabrio Yakıt tüketimi için tıklayınız

14 Comments
 1. Meltem says

  BMW’nin Cabrio tipli arabalarında en sevdiğim model M6 modeli aslında. 250 km maksimum hıza çıkabilmesi, 4.3 saniyede 100 km hıza ulaşabilmesi gibi durumlar benim oldukça ilgimi çekti ve hoşuma gitti.

 2. Turgut says

  Ben M6 modelinde Cabrio kasa tipini gerçekten yakıştırdım. Donanım durumu ve konforlu görünüşü beni en çok etkileyen özellikler oldu. Zaten diğer teknik özelliklerinde de aracın güçlü olduğu görülebiliyor.

 3. Leman says

  Aktif ve pasif bulunan güvenlik sistemleri, otomatik fren sistemi ve diğer özellikleri kaza anında oldukça koruyucu önlemler olarak görünüyor BMW M6 Cabrio modelinde. Ben Cabrio tipli kasaları zaten görünüş olarak da beğeniyorum ileride tercih edebileceğim bir model.

 4. Tamer says

  Üstü açık arabalara olan hayranlığım BMW’nin bu M6 Cabrio modelinden sonra açıkçası daha da arttı. Gerçekten hem görünüşünü hem de aracın hızını ve güçlenmesini çok sevdim.

 5. Yeliz says

  BMW M6 Cabrio modelindeki bahsetmiş olduğunuz güvenlik sisteminden çok etkilendim. Ben bir aracın güvenlik donanımına çok önem veriyorum ve eğer param olursa güvenlik açısından tercih edebileceğim bir model.

 6. Muammer says

  BMW M6 Cabrio modelinde 4.3 saniyede 100 km hıza çıkması gerçekten benim için muazzam bir hızlanma. Hız tutkunları tarafından BMW markasının tercih edilecek en önemli modelleri arasında.

 7. Hüseyin says

  BMW M6 Cabrio sportif görünümü ile beni benden alıyor. Zaten aynı Tamer’in de dediği gibi sportif görünümlü ve üstü açık arabalara hayranlığım çok fazla. Gerçekten benim de tercih edebileceğim bir model diyebilirim.

 8. Sırrı says

  BMW’nin gerçekten bana göre tercih edilmesi gereken modellerinden bir tanesi bu BMW M6 Cabrio model. Cabrio kasa tipinin M6 modeline çok yakıştığını söyleyebilirim. Bunun haricinde aracın diğer özellikleri de zaten muazzam görünüyor.

 9. Kemal says

  BMW modelleri arasında Cabrio kasa tipinin en iyi yakıştığı model bence M6 modeli. Çünkü özellikle teknik özellikleri de bir Cabrio arabaya yakışacak derecede iyi ve performansı da yüksek.

 10. Miray says

  BMW M6 Cabrio modelinin motor gücünden torkuna kadar her özelliğine hayran kaldım. Onun haricinde aracın görünüşü ve Cabrio kasa tipine sahip olması zaten benim için muhteşem bir durum.

 11. çiğdem says

  Üstü açık araba hastası olarak ben bu BMW M6 Cabrio modelinin hayranıyım. Ama ben bu aracın yakıt tüketimini biraz fazla duymuştum. Genel olarak teknik özellikleri de iyi görünüyor.

 12. alper çakıcı says

  Bir ‘soft-top’ araç hayranı olarak söyleyebilirim ki, bu araç birçok rakibinden çok daha kaliteli. Rüzgar reflektörü sayesinde de arabanın üstü açıkken rahat edecekmişiz gibi duruyor.

 13. Sefer says

  BMW’ye Cabrio’nun yakıştığı en güzel model bence bu BMW M6 Cabrio modeli. M6’nın gücü ve performansı zaten çok iyi durumda, Cabrio kasa tipiyle birleşince de daha bir güzellik ortaya çıkmış.

 14. Yasin says

  M6 serisine Cabrio tip çok yakışmış gerçekten. BMW M6 Cabrio modelinin teknik özellikleri de çok iyi duruyor benim gerçekten param olsa tercih edebileceğim bir model.

Leave A Reply

Your email address will not be published.