BMW M5 Sedan

15

2011 yılında piyasaya sürülen, şıklıkla biçimlendirilmiş BMW M5 Sedan, sadece şıklığıyla değil, konforu ve gücüyle de bir hayli dikkat çekiyor. Birçok renk seçeneğiyle piyasaya sürülen araç, klasmanındaki diğer araçlardan konforu sayesinde ayrılıyor.

Üretim yeri Almanya / Dingolfing olan bu aracın, yıllık vergisi 22,716 TL olarak belirlenmiş. Aracın içinde bulunan teknolojiyle size güvenli bir sürüş deneyimi yaşatmayı amaçlayan BMW, sunduğu deri koltuklarla birlikte rahatlığı da elden bırakmıyor. Aracı teknik özellikleri açısından ele aldığımızda ise sınıfının birçok arabasından güçlü olduğunu görebiliyoruz.

BMW M5 Sedan Teknik Özellikleri

2011 yılında trafiğe sürülen BMW M5 Sedan teknik özellikleri ile de en az rahatlığı ve şıklığı kadar güzel sonuçlar veriyor. Uzunluğu 4910 mm, genişliği 1891 mm olan bu aracın yüksekliği ise 1467 mm olarak hesaplanmış. Otomatik vitese sahip olan bu aracın, aks aralığı ise 2961 mm olarak belirtilmiş.

Aracın boş ağırlığı 1945 kg olarak kamuoyuyla paylaşılırken, bagaj kapasitesinin ise 520 kg olduğu belirtildi. Benzinle çalışan bu şık tasarıma sahip aracın içinde bulunan ABS gibi fren sistemleriyle daha güvenli bir şekilde yolculuk etmeniz mümkün hale geliyor. Araç, ilk satın alındığına 2 yıl garanti belgesi ile birlikte geliyor.

 • 0-100 km/saat hızlanma:4.3 saniye
 • Maksimum hız km/saat:250 km/s
 • Güç: 560
 • Tork: 650
 • Motor Hacmi: 4395
 • Silindir Sayısı: 8

BMW M5 Sedan Yakıt tüketimi için tıklayınız

15 Comments
 1. Uygar says

  BMW M5 modelinin teknik özelliklerini açıkçası çok iyi tanıtmışsınız. Şahsen ben pek çok bilgi öğrenmiş oldum bu yazınız sayesinde M5 modeli hakkında, teşekkür ederim.

 2. Remzi says

  BMW markasının M5 modelinde en çok merak ettiğim sedan kasasının özellikleriydi. Sayenizde bunlara da ulaşmış oldum gerçekten güzel özelliklerinin bulunduğu görülebiliyor.

 3. Rıza says

  BMW’nin M serilerinde yakıt tüketiminin diğer modellerine göre daha yüksek olduğunu duymuştum, bu konuyu araştıracağım. Ancak ne olursa olsun BMW M5 Sedan teknik özellikleri her türlü tüketimi, her türlü fiyatı hak ediyor diyebiliyorum bu bilgilerden sonra.

 4. Serkan says

  BMW M5 Sedan modelinin gerek maksimum hızı, gerek hızlanma süresi oldukça ideal. Eğer gerçekten fiyatını da uygun bulursam değerlendirebileceğim bir BMW modeli.

 5. Levent48@hotmail.com says

  Gerek 4.3 saniyede hızlanması gerek ise maksimum hızı benim için çok önemli. Ben eğer bir BMW modeli tercih edecek olsaydım kesinlikle tercih edeceğim model bu olurdu.

 6. İlker says

  BMW’nin M5 Sedan modelinde gerçekten ben kasa tipini ve aynı zamanda teknik özelliklerini çok beğendim. M serisinin bence en önemli modelleri arasında diyebilirim .

 7. Rıfat says

  BMW M5 Sedan teknik özelliklerine bakıldığında 4.3 saniyede 100 km hıza ulaşması, 560 beygir gücünün bulunması aracın performansının da çok iyi olduğunun birer göstergesi açıkçası. Bana göre tercih edilmesi gereken önemli BMW modelleri arasında yer alıyor.

 8. Kinyas says

  Ben M serilerini genellikle merak eden ve tercih eden bir kişiyim. M5 ve M6 arasında pek bir fark da göremiyorum açıkçası, fiyatlarına da bir bakmam lazım tabi ki.

 9. İlyas says

  ben BMW M5 Sedan modeline sahip olsam bile 22 bin küsür lira vergi ne demek ya? gerçekten abartmışlar artık bu vergiyi ev kirası öder gibi ödeyeceğime almam bu arabayı daha iyi.

 10. Gürol says

  BMW M5 Sedan özellikleri hiç fena durmuyor. Aracın hızlanması da diğer teknik özellikleri de gayet iyi, fiyatları acaba ne kadardır?

 11. Yusuf says

  Ben BMW’de M serilerine hastayım. BMW M5 Sedan modelini gerçekten çok seviyorum ama vergisini görünce araçtan bir o kadar da korktuğumu şu an söyleyebilirim.

 12. Rıza Hocaoğlu says

  2 yıl garantisi ile birlikte gelen bu araç sahibine uzun süreler bir sorun çıkarmayacak gibi. Ayrıca özellikle 100 km hıza ulaştığı süre ile rakipleri arasında en dikkat çekici araç gibi. Benim favorilerimden birisi.

 13. Elif says

  Ben de çoğu arkadaş gibi BMW M5 Sedan modelinin vergisine şok oldum. gerçekten bu kadar güzel bir arabaya sahip olmak bu derece zor mu ya

 14. Timur says

  Gerçekten şık bir araç bu BMW M5 Sedan modeli, teknik özellikleri de çok iyi performansının bulunduğunu gösteriyor ama benim de tek takıldığım konu vergisi oldu açıkçası.

 15. İlyas says

  250 km maksimum hızı bana yeter de artar bile gerçekten, BMW M5 Sedan modelini çok seviyorum. M serisi zaten BMW modelinde genelde kalite oluyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.