BMW 8 Serisi Geri Dönüyor

7

Otomobil piyasasında ve Alman araba markaları arasında Mercedes ve BMW gibi isimler kendinden oldukça söz ettirmekte olup BMW’nin hız ve konfor açısından kendine ait özel bir ilgi alanının bulunduğu görülebilen bir gerçek. 1916 yılında kurulan bu Alman otomobil markasının kuruluş tarihinden bugüne kadar ürettiği araçlar ve özellikle son zamanlardaki üretimleri oldukça kaliteli olup sürekli olarak kendinden dünya otomobil sektöründe bahsettiren bir markadır.

1-2-3 gibi serileri ile başlayan BMW markasının 1999’da bilindiği üzere 8 serisinin üretimine son verilmişti. Ancak elde edilen bilgilere göre BMW 8 serisi geri dönüyor diyebilmekteyiz.

Uzun süredir çalışmalarına devam edilen 8 serisinde yer alan BMW M850i xDrive Coupe modeli üzerinde çalışmalar ve testler devam ettiriliyor. Aracın görüntüsü ve genel özellikleri sızdırılmadan saklanmaya devam edilmeye çalışılıyor. Ancak açıklamalar da BMW’nin bu çalışmalarının devam ettiği modelinde gelmeye başladı bile. V8 motorunun bu modelde kullanılacağı ve konforun mükemmel olacağı şekilde bir donanım paketi tasarlandığı açıklandı.

Teknik özellikleri kapsamında gelen açıklamalara bakıldığında aracın 523 beygir gücünde olacağı ve 750 Nmtork üreteceği açıklanmıştır. Bu bilgilere ek olarak 650i modelinde kullanılan motordan daha güçlü bir motor kullanılacağı ancak ikisinin de eşit ağırlıklarda olacağı belirtilmiştir. 8 ileri otomatik şanzımana sahip olacak olan bu aracın aynı zamanda 0-100 km arasına 4.2 saniyede ulaşmakta olan BMW M6 modelinden daha hızlı olması da beklenmektedir.

7 Comments
 1. Kemal says

  523 beygir gücüne sahip bir BMW modelinin maksimum hızını tahmin bile edemiyorum. Bu araç resmen hız tutkunları için üretilecek diyebilirim. Gerçekten güncel durumlarını paylaşırsanız çok sevinirim çünkü gerçekten çok merak ettim.

 2. Lütfü says

  BMW’nin sanırım gerek hızlanma gerek ise güç açısından en üst seviyede olan serisi bu 8 serisi olacak. Çünkü gerçekten muazzam özelliklerden bahsetmişsiniz çok etkisinde kaldım.

 3. Fatma says

  523 beygir gücü bulunan bir aracın ben şahsen maksimum hızını düşünemiyorum bile. Benim açımdan bir araçta bulunmasını istediğim muazzam bir güç olarak değerlendirebilirim.

 4. Fikri says

  Aracın görünüşü mükemmel. BMW M850i xDrive Coupe modelinin şu an için vermiş olduğunuz teknik bilgilerine baktığımda, otomotiv sektörünün oldukça bu modelle sallanacağını tahmin ediyorum açıkçası…

 5. Feyzullah says

  Gerçekten BMW M850i xDrive Coupe modelinde ben de Fatma arkadaşım gibi 523 beygir gücüne hayran kaldım. Performansı çok yüksek görünüyor ve hız tutkunlarının kesinlikle BMW modelleri arasında tercihe tmesi gereken bir araç.

 6. Utku says

  BMW markasının ben bu modelini çok araştırdım. Siteniz sayesinde de pek çok teknik bilgiye vakıf oldum. Ve gerçekten muazzam özelliklerinin bulunduğunu görebiliyorum.

 7. Kutay says

  Açıkçası motor gücü, hızlanması ve diğer teknik özellikleri açısından BMW M850i xDrive Coupe modelini beğendim, benim merakım acaba başka kasa tipleri de olacak mı?

Leave A Reply

Your email address will not be published.