BMW 740Ld xDrive Sedan

20

Tasarımının şıklığı ile dikkat çeken BMW 740Ld xDrive Sedan, keskin hatları sayesinde mükemmel bir görüntü sergiliyor. BMW’nin klasikleşmiş konforunu bu araçta da bulabilirsiniz. Özellikle 7 serisi ile özdeşleşmiş olan güç ve konforu tek bir araçta toplayarak bir araya getirilen bu araç, rahatlığı dışında bir hayli teknolojik ve güvenli de bir araç. Birçok renk seçeneği ile karşımıza gelen aracın dış görünüşünü kendi zevkinize göre belirleyebilir ve bu müthiş arabanın sahibi olabilirsiniz. İlk olarak BMW’nin doğduğu Almanya’da piyasaya sürülen bu araç, güç ve konfor seveler için mükemmel deneyimler sunmayı amaçlıyor.

BMW 740Ld xDrive Sedan Yakıt Tüketimi

BMW 740Ld xDrive Sedan yakıt tüketimi verileri ile de bir hayli dikkat çekici. Araç dizel ile çalışmaktadır. ‘CommonRail Dizel Enjeksiyon’ yakıt sistemine sahip aracın yakıt deposunun maksimum seviyesi ise 78 litre olarak belirlenmiş. Egzoz salınım değerleri ise 132 g/km.

 • Şehir içi: 6.3
 • Şehir dışı: 4.3
 • Ortalama: 5.0

BMW 740Ld xDrive Sedan Teknik Özellikleri

Şıklık ve konforu bir arada sunan BMW 740Ld xDrive Sedan teknik özellikleri açısından da güçlü değerler sunuyor. Yüksüz ağırlığı 1990 kg olan aracın, maksimum yük kapasitesi ise 655 kg olarak belirlenmiş. Tüm tekerlerden çekişli olan aracın uzunluğu 5238 mm, genişliği ise 1902 mm olarak hesaplanmış. Araç içerisinde bulundurduğu birçok teknoloji ile de daha güvenli ve rahat sürüş deneyimleri tatmanızı sağlıyor.

 • 0-100 km/saat hızlanma: 5.3 saniye
 • Maksimum hız km/saat: 250 km/s
 • Güç: 320
 • Tork: 680
 • Motor Hacmi: 2993
 • Silindir Sayısı: 6

BMW 730Li Sedan Hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

20 Comments
 1. Mahmut says

  5.3 saniye BMW’nin 7 serisindeki modellerine baktığımda biraz daha fazla bir süre olmuş. Yaklaşık 1 saniye gibi fark görülebiliyor ama yine de performansı açısından gerçekten yüksek değerlendirilebilecek bir model.

 2. Yusuf says

  Ortalama yakıt tüketimi açısından oldukça tasarruflu bir tüketiminin bulunduğunu söyleyebilirim. Zaten benim için bir araçta en önemli olan durum bu yakıt tüketimi konusu ve ben bu araçta çok beğendim.

 3. Mert says

  Dizel olmasının yakıt tüketimindeki durumunu hemen merak ettim ve gerçekten benzin tipli yakıt tüketimine göre farkı gözle görülebiliyor, olumlu bir değişim var BMW 740Ld XDrive Sedan modelinde. Sedan kasa tipi olması, xDrive olması benim en çok ilgimi çeken noktaları.

 4. Yasin says

  Öncelikli olarak BMW’nin 7 serisindeki bu modelinde yakıt tüketimi olarak CommonRail Dizel Enjeksiyon sisteminin bulunması, aracın yakıt tüketimini 5.0 ortalama tüketim gibi mükemmel bir orana düşürmüş. Bunun yanında 5.3 saniyede hızlanması, 250 km maksimum hıza ulaşması da çok önemli özellikleri arasında.

 5. Merthan says

  Sedan kasa tiplerini BMW modellerine her zaman için yakıştırıyorum. 7 serisindeki bu modele de yakıştırdım ve teknik özelliklerini çok iyi buldum

 6. Sezer says

  Ben de açıkçası BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin yakıt tüketimini iyi bulanlar tarafındanım. Özellikle teknik özellikleri ve gücü söz konusu olduğunda, adeta hiç yakmıyor bile diyebilirim açıkçası.

 7. Seda says

  Konfor açısından aracın özelliklerini oldukça iyi buldum, BMW 740Ld XDrive Sedan modeli sürüş keyfinin yaşanabileceği bir model bana göre.

 8. Yunus says

  Aracın dizel olması benim için olduğu gibi çoğu kişi için yakıt tüketimi açısından çok önemli, tasarruf sağlatan bir durum. Bunun yanında aracın ben açıkçası fiyatını çok merak ettim.

 9. Yalın says

  Çekiş gücü, beygir gücü, teknik özellikleri, performansı açısından muazzam özelliklere sahip bir BMW modeli olarak değerlendirebiliyorum. BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin Türkiye piyasasındaki fiyatlarını açıkçası öğrenmek istiyorum.

 10. Fatih says

  5.3 saniyede hızlanmasının bulunması 7 serisi için biraz geç. Ama tabi ki mükemmel bir performansının bulunduğunu BMW 740Ld XDrive Sedan modeli için söyleyebilirim. Bence donanım ve güvenlik açısından BMW’nin tercih edilmesi gereken modelleri arasında yer alıyor.

 11. Sinan says

  Sedan kasa tipi BMW 740Ld XDrive Sedan modeline çok yakışmış, hatta 7 serisinde bence Sedan kasa tipinin en çok yakıştırdığım model bu.

 12. Sadık says

  Benim de ilk dikkatimi çeken BMW 740Ld XDrive Sedan modeli hakkında vermiş olduğunuz yakıt bilgisi oldu. Dizel yakıt sisteminin bulunması yakıt tüketimini oldukça iyi etkiliyor bence ve değerlendirilmesi gereken bir model olarak düşünüyorum.

 13. Nazlı says

  320 beygir gücü ve 5 saniyede 100 km hıza ulaşması gerçekten güzel teknik özelliklerinin ve performansının bulunduğunu gösteriyor. Benim çok beğendiğim BMW modelleri arasında diyebilirim.

 14. Pınar says

  320 beygir gücü BMW 740Ld XDrive Sedan modeli için bence iyi, zaten maksimum hızı ve 100 km’ye ulaşım hızını da ideal buldum. Araç bence mükemmel teknik özelliklere sahip.

 15. Aslı says

  BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin bu sonunda Ld ne anlam ifade ediyor? Bunu bilen varsa bana açıklayabilir mi gerçekten çok merak ettim.

 16. Oğuz says

  BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin dizel olması, yakıt tüketiminin çok uygun olması, teknik özellikleri ve görüntüsüyle yani her şeyiyle hastası oldum. Gerçekten bana göre BMW modelleri arasında tercih edilebilecek modellerin en üst sırasında yer alıyor.

 17. Yurdagül Çelik says

  Uzun araç seven birisi olarak 5238 mm ile son derece ikna olmuş vaziyetteyim. Son derece güçlü ve şık olan bu arabanın aynı zamanda 100 km hıza 5 saniyede çıkması gerçekten inanılmaz.

 18. Uğurcan says

  Beygir gücü, maksimum hızı, hızlanma süresi her şeyiyle BMW 740Ld XDrive modelini çok beğendim. Gerçekten mükemmel bir üretim olmuş.

 19. Can says

  Böyle özelliklere ve performansa sahip bir araç için yakıt tüketimi hiç de fena durmuyor açıkçası, BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin ben her türlü yönünü sevdim diyebilirim.

 20. Ramazan says

  Belirttiğiniz gibi BMW 740Ld XDrive Sedan modelinin teknik özelliklerine bakıldığında gerçekten güç ve konfor açısından güzel özelliklere sahip görünüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.