BMW 730Li Sedan

20

Lüks ve şıklığın bir arada gözler önüne serildiği araç BMW 730Li Sedan, özellikle konfor açısından rakiplerinin bir hayli önünde gibi görünüyor. Sürücüyü, kontrol panelinde sağladığı birçok teknoloji ve yenilik ile sürüş boyu rahat ettirirken arka taraftaki yolcuya ise geniş bir alanda rahat ve eğlenceli bir yolculuk sunuyor. BMW’nin üretimine Almanya’da başladığı bu araç, yakıt tüketimi ve teknik özellikleri ele alındığında da bir hayli kuvvetli veriler elde etmemizi sağlıyor.

BMW 730Li Sedan Yakıt Tüketimi

Konfor ve şıklık içerisinde yolculuklar sürmenizi amaçlayan BMW 730Li Sedan yakıt tüketimi ele alındığında 7 serisi araçlar ile benzer özellikler gösteriyor. Araçta yakıt olarak benzin kullanılıyor. Toplam depo hacminin 78 litre olduğu bu araçta, CO2 yani egzoz emisyonu değerleri ise 134 gr/km.

 • Şehir içi: 7.5
 • Şehir dışı:4.8
 • Ortalama:5.8

BMW 730Li Sedan Teknik Özellikleri

Rahatlığı dışında yakıt tüketimi ile de sürücü dostu olan BMW 730Li Sedan teknik özellikleri ile de dikkat çekici değerleri ortaya koyuyor. Kendi ağırlığı 1745 kg olan aracın, maksimum ulaşabileceği ağırlık ise 2400 kg olarak belirlenmiş. 7 serisinin tüm araçlarında olduğu gibi bu aracın da teknoloji ile beslendiğini görebiliyoruz. Telefonunuzdan tek tıkla ulaşabileceğiniz BMW ConnectedDrive ile birçok eğlenceli ve gerekli işi halledebilirsiniz.

 • 0-100 km/saat hızlanma: 6.2 saniye
 • Maksimum hız km/saat: 250 km/s
 • Güç: 258
 • Tork: 400
 • Motor Hacmi: 1998
 • Silindir Sayısı: 4

BMW 730i Sedan hakkında bilgi almak için tıklayınız.

20 Comments
 1. Yasin says

  Teknolojik özellikler oldukça araçta fazla görünüyor. BMW 730Li Sedan modelinin yakıt tüketimini ve ülkemizdeki fiyatı da çok önemli.

 2. Yasemin says

  BMW 730li Sedan modelinin en çok görünüşünü seviyodum. Zaten BMW markası olduğu için ve 7 serisinde bir model olduğu için teknik özellikleri muazzam görünüyor.

 3. Hakan says

  Şehir içi ve şehir dışındaki yakıt tüketiminin diğer modellerine göre arasında biraz daha fark olduğunu görüyorum, açıkçası ilk olarak bunun sebebini merak ettim. Onun haricinde görmüş olduğum motor gücü, maksimum hızı, hızlanma durumu benim gayet hoşuma gitti. Değerlendirilebilecek bir BMW modeli BMW 730Li Sedan.

 4. Yusuf says

  Egsoz emisyon değerleri ve yakıt tüketimi BMW 730Li Sedan modelinin oldukça iyi görünüyor. Ben şahsen BMW modellerinde daha çok sedan kasa tipini tercih eden biriyim ve 7 serisinde bu modeli tercih etmemin sebepleri arasında hem yakıt tüketimi hem de güçlü performansı yer alıyor.

 5. Ayşe says

  Ben BMW 730Li modelinin teknik özelliklerini anlattığınız kadarıyla çok beğendim. Ama asıl beni etkileyen görüntüsü oldu gerçekten muazzam

 6. Arda says

  Gerçekten BMW 730Li Sedan modelini çok iyi tanıtmışsınız, hayranlıkla teknik özelliklerini okudum. Ama eminim ki bütçemi çok fazla aşacak bir fiyatı ve yakıt tüketimi vardır bu modelin. Keşke sahip olabilsem…

 7. Leman says

  BMW 730Li Sedan modeli özellikle hızlanma açısından gerçekten mükemmel bir araç. Ben özelliklerini çok sevdim ve Sedan kasa olması da görüntü açısından beğenmemi çok sağladı.

 8. Hüseyin says

  BMW 730Li Sedan modelinde bahsetmiş olduğunuz Connect Drive paketinin ne işe yaradığını açıkçası merak ettim. Acaba bunun da bir açıklamasını yapmanızı istiyorum.

 9. Nergiz says

  5.8 litrelik bir yakıt tüketimi durumu, BMW 730Li Sedan gibi güçlü ve performansı yüksek bir model için oldukça iyi bir tüketim bana göre. Tasarruf isteniyorsa, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir model olduğunu söyleyebilmem mümkün.

 10. Anıl says

  BMW 730Li Sedan modelinin şehir içindeki yakıt tüketimini ben biraz fazla buldum. Evet aracın teknik özelliklerinden dolayı, gücünden dolayı böyle bir tüketim var ama benim için maddi açıdan biraz fazla bir tüketimi var.

 11. Nalan says

  BMW 730Li Sedan modelinde yer alan teknik açıdaki özelliklerin değerlendirmesini yaptığımda, gerçekten performans açısından oldukça üstün bir model olduğunu söyleyebilirim. Ben hızlanmasından görünüşüne kadar her şeyiyle aracı çok beğendim.

 12. Meral says

  BMW 730Li Sedan yakıt tüketimi fena değil, teknik özellikleri de iyi. Ancak motor gücünü biraz daha az buldum diğer modellerine göre, 6.2 saniyede 100 km’ye ulaşması bana biraz fazla geldi.

 13. Mürsel says

  Şehir içindeki yakıt tüketimini ben de biraz fazla bulsam da ortalama tüketim BMW 730Li Sedan modelinin özelliklerine göre gerçekten iyi. Ben bu aracı tasarruf açısından beğendim.

 14. Hayri says

  Eğer sade ve konforlu bir BMW’ye sahip olmak istersem gerçekten BMW 730Li Sedan modelini tercih edebilirim. Görünüşü ve özellikleri açısından gerçekten gözüme çok güzel görünen bir model.

 15. Yüksel says

  Gerçekten BMW 730Li Sedan modelinin lüks bir görünümü var. Şehir içindeki yakıt tüketimi de zaten kanıtlamış durumda bana göre.

 16. Egemen says

  Ben de çoğu arkadaşa katılıyorum. BMW’nin bu modelinin ebatları gerçekten konforlu olduğunu gösteriyor. Ancak ben yakıt tüketimini şehir içinde biraz fazla buldum, bunun yanında aracın hızlanması da tabi ki iyi ama diğer 7 serisindeki BMW modellerine göre biraz daha 100 km’ye çıkış hızını düşük buldum açıkçası.

 17. Yıldırım Bitirim says

  Ben şimdiden Connected Drive özelliğini merak ettim. Eğlenceyi seven bir insan olarak bir an önce denemek istiyorum. Fakat bu araç sadece eğlencesi ile değil gücü ile de beni cezbetti diyebilirim.

 18. İrfan says

  Çoğu arkadaşın dediği gibi BMW 730Li Sedan modelinde ebatlar beni çok etkiledi, araç görüntüsü açısından da çok güçlü duruyor. Ancak evet şehir içindeki yakıt tüketimi bana da biraz fazla geldi açıkçası.

 19. Melda says

  BMW 730Li Sedan modelinin şehir içindeki yakıt tüketimine her ne kadar takılsam da, aracın genel teknik verilerinin bu tüketimi hak ettiğini düşünüyorum. Araç gerçekten mükemmel özelliklere sahip diyebilirim.

 20. Çağla says

  Teknoloji ve konfor açısından gerçekten muazzam özelliklere sahip bir araç olarak görebilirim, bunun haricinde BMW 730Li Sedan modelinde Sedan kasanın bulunması benim en çok hoşuma giden özelliği arasında görüntüsü açısından.

Leave A Reply

Your email address will not be published.