BMW 730i Sedan

20

BMW yetkililerinin ‘teknolojik bir şiir’ olarak nitelendirdiği 7 serisinin araçlarından olan BMW 730i Sedan, şıklığı ve tasarımı ile yarattığı farkındalık sayesinde bir hayli dikkat çekiyor. Dış görünüşünde keskin çizgilerin ve güçlü şekilde biçimlendirilmiş yüzeyin bulunduğu bu tasarım harikası aracın, içi de dışı kadar mükemmel görünüyor. Yolcuların rahat etmesi için birçok teknoloji ile renklendirilen aracın içine özellikle krem rengi deri koltuklar çok ayrı bir hava katıyor.

BMW’nin tasarımı ile özdeşleşmiş ön tarafta bulunan aktif hava akışına sahip böbrek ızgaralar ile sadece siz değil arabanızda ferah ve rahat bir yolculuk sürüyor. Şık görüntüsünün altında çok güçlü bir sistemin yattığı bu araç, teknik özellikler ele alındığında da güzel sonuçlar ile karşılaşmamızı sağlıyor

BMW 730i Sedan Teknik Özellikleri

Yolcuların araç içinde rahatlığının en önemli unsurlardan biri olduğu BMW 730i Sedan teknik özellikleri ele alındığında da rakipleri ile yarışında kafa kafaya gittiğini gösteriyor. Yüksüz ağırlığı 1755 kg olan aracın taşıyabileceği maksimum yük 675 kg olarak belirlenmiş.

Araç içinde bulunan Akılı Acil Durum Çağrısı düğmesi sayesinde herhangi bir sorunda işinin uzmanları ile görüşebilirsiniz. Uzaktan Erişim Hizmeti ile aracınızı uzaktan kontrol edebilir veya Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi ile trafik derdinden kurtulabilirsiniz.

 • 0-100 km/saat hızlanma:6.2 saniye
 • Maksimum hız km/saat:250
 • Güç: 258
 • Tork:400
 • Motor Hacmi:1998
 • Silindir Sayısı: 4

BMW 730i Sedan Yakıt tüketimi için tıklayınız

20 Comments
 1. Melih says

  BMW 7 serisi hakkında aslında pek bir bilgim bugüne kadar bulunmuyordu, bu site sayesinde 730i Sedan hakkında elde ettiğim teknik bilgiler açıkçası aracın mükemmel olduğunu gösteriyor. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

 2. Hakan says

  Bahsetmiş olduğunuz donanımsal özellikler BMW 730i Sedan modelini daha da güçlendirmiş açıkçası. Zaten teknik özelliklerini de mükemmel buluyorum. Gerçekten para olduğu zaman tercih edilebilecek bir model.

 3. Melek says

  Akıllı acil durum çağrısı sistemi benim çok hoşuma gitti bu modelde. Arabalarda teknikten pek anlamam ve bu özellik sayesinde yolculuk durumunda korkulması gereken bir durum da kalmıyor.

 4. Harun says

  Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi özelliğini pek anlamadım ama yorum yapan arkadaşlarıma gerçekten katılıyorum, donanım ve teknoloji açısından üst düzey performansta bir araç. Nitekim BMW 730i Sedan teknik özellikleri açısından da dudak uçuklatıyor. Benim bu bilgilerinin haricinde ilk merak ettiğim yakıt tüketimi oldu. Acaba bunun da araştırmasını yapabilir misiniz?

 5. Muhammed says

  BMW’nin 7 serisinde 100 km hıza daha kısa sürede ulaşabilen araçlar mevcut. Ancak BMW 730i Sedan modelindeki teknik özellikler ve araç kullanımında yer alan donanımsal yardımlar beni en çok etkileyen özellikler arasında yer alıyor.

 6. Tevfik says

  730i Sedan modelinin hızlanması ve motor gücü çok iyi. Türkiye’de yer alan fiyatları tabi bu araca bakış açımı değiştirebilir.

 7. Selen says

  Uzunluk açısından biraz daha diğer BMW modellerine göre BMW 730i Sedan modelini uzun buldum. Ben ebatları geniş araçları daha kaliteli ve güçlü görüyorum. Benim açımdan bu özelliği olumlu bir durum teşkil ediyor.

 8. Merthan says

  BMW 730i Sedan modelinin teknik açıdan vermiş olduğunuz özellikleri gerçekten çok iyi görünüyor. Bunun haricinde özellikle yakıt tüketimi ve aracın Türkiye piyasasında yer alan fiyatını çok merak ettim

 9. Demet says

  Eğer BMW araba markasının 7 serisinde bir araç alımı yapılacaksa, bence kesinlikle BMW 730i Sedan modeli tercih edilmeli. Kasa tipinden kaynaklı olarak ve ebatları sayesinde oldukça konforlu diyebilirim. Zaten teknik özelliklerini konuşmaya gerek bile yok, her türlü aracın performansı mükemmel görünüyor.

 10. Serkan says

  Görünüş açısından diğer 7 serisindeki modellere göre bu BMW 730i Sedan modelini daha iyi buluyorum. Benim için gerçekten en beğendiğim model bu model diyebilirim.

 11. Uğur says

  Benim gibi araçların teknik özelliklerinde pek anlamayan kişiler için BMW 730i Sedan modelindeki donanım paketleri çok iyi. Acil bir durum olduğu zaman anında yardım alabiliyorsun. 7 serisinde bir araç alacak olsam gerçekten kesinlikle bu modeli tercih ederdim.

 12. Yunus says

  Konfor açısından mükemmel ebatlara sahip olan BMW 730i Sedan modelinin teknik özellikleri de çok iyi. Hızlanmasını, maksimum hızını gerçekten çok beğendim.

 13. Meyra says

  Özellikle BMW 730i Sedan modelinin donanım paketleri sorun durumunda yardımları sağlıyor ve araç kullanımını kolaylaştırıyor. Sırf bu özelliklerinden dolayı bile çok sevdiğim bir BMW modeli.

 14. Yaman says

  Uzun ve diğer modellerine göre daha geniş bir araç bu BMW 730i Sedan modeli. Sedan kasa tipinden ve özellikle hızına hayran kaldığım için benim tercih edebileceğim 7 serisindeki araçlar arasında yer alıyor.

 15. Peril says

  Çoğu arkadaşın yorumuna katılıyorum. Aracın uzunluğu ve genişliği beni çok etkiledi, BMW 730i Sedan modeli gerçekten konforlu bir görünüme sahip.

 16. Mürsel says

  Bu BMW 730i Sedan modelinin bir de aynısının Li modeli var. Ben bu iki aracı birbirine çok benzetiyorum, acaba farkları ne hangisi daha iyi bilen var mı?

 17. Çetin Gerçek says

  Akıllı Acil Durum Çağrısı ile ailecek rahatlıkla kullanabileceğimiz bir otomobil gibi duruyor. Trafik sistemi ile de benim için bir zulüm olan trafikten kurtulmak mümkündür diye umuyorum.

 18. Kamuran says

  BMW 730i Sedan modelinde Akıllı Acil Durum Çağrısı gerçekten önemli bir özellik. Benim gibi panik ataklar için özellikle mükemmel bir eklenti olmuş.

 19. İrem says

  BMW’nin 7 serisinde donanım olarak en güçlü bulduğum modellerden bir tanesi BMW 730i Sedan modeli. Gerçekten aracın diğer tüm özelliklerine de hayran kaldığımı söyleyebilirim.

 20. Arzu says

  Özelliklerine bakıldığında BMW 730i Sedan modelinin gerçekten teknolojik bir şiir olduğu zaten görülüyor. Mükemmel donanım paketlerine ve teknik özelliklere sahip bir araç.

Leave A Reply

Your email address will not be published.