BMW 525d xDrive Touring

12

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen BMW 525d xDrive Touring, sahip olduğu 5 kapı ile dikkat çekiyor. Sunroof ve deri döşemeli koltuklarıyla şıklık ve konforu bir arada sunan aracın anahtar teslim fiyatı yaklaşık 224 bin TL olarak belirlenmiş.

Rahatlığı ve güvenliği ile yeni nesil araçlarla hala başa baş giden aracın, özel alaşım jantları ve şıklığı dışında sürücüleri cezbeden diğer bir yönü ise bir hayli güçlü olması. Araç, sahip olduğu güçlü teknik özellikler ile dikkat çekiyor.

BMW 525d xDrive Touring Teknik Özellikleri

Konfor ve güvenlik açısından sınıfındaki arabalardan geride kalmayan BMW 525d xDrive Touring teknik özellikleri açısından da sizlere iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Boş ağırlığı 1945 kg olan aracın yük kapasitesi ise 620 kg olarak açıklanmış. Araçta bulunan Elektronik Park Freni ve Arka Park Sensörü ile çok daha rahat geçen park etme deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Ayrıca aracın Xenon ön farları bulunuyor. En başta bahsettiğimiz gibi 5 kapılı ve ‘Vagon’ bir araç olan BMW 525d xDrive Touring tüm tekerleklerden çekişli bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca araçta bulunan Fonksiyonel Direksiyon Simidi ve Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası dikkat çekiyor.

 • 0-100 km/saat hızlanma:7.3 saniye
 • Maksimum hız km/saat:231 km/s
 • Güç:218
 • Tork: 450
 • Motor Hacmi: 1995
 • Silindir Sayısı: 4

BMW 525d xDrive Touring Yakıt tüketimi için tıklayınız

12 Comments
 1. Selma says

  Elektronik park freni, arka park sensörü gibi özellikleri özellikle beni etkileyen en önemli donanımları oldu bu BMW 525d xDrive Sedan modelinde. Çünkü benim gibi park konusunda sorun yaşayan kişilerin bu özelliği kullanması işleri oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.

 2. Tarık says

  Touring kasa tipini pek tutuyor olmasam da BMW 525d XDrive Touring modelindeki özellikler beni en çok etkileyen durum oldu görüntüsünden ziyade. Gerek beygir gücünden maksimum hızlanmasına gerek ise son teknolojinin araçta kullanılmasına kadar gerçekten çok güzel özelliklere sahip.

 3. Kemal says

  Ben Touring tiplerini pek sevmiyorum. Ama görüntü kadar özellikler de çok önemli bir durum ve BMW 525d xDrive Touring modelinde bu teknik özelliklerin geçekten iyi olduğunu söyleyebilirim.

 4. Sinan says

  Ben bu tür kasaları genellikle station vagon tipine çok benzetiyorum ve açıkçası sevmiyorum. Gereksiz uzun gösteriyor. BMW 525d xDrive Touring modelinde de böyle bir durum var. Eğer başka kasa tipi varsa kesinlikle onu tercih ederdim.

 5. Zehra says

  BMW 525d XDrive Touring modelinin ben sadece kasa tipini beğenmedim. Açıkçası aracın diğer teknik özellikleri ve hızlanması da çok iyi bana göre.

 6. Lütfü says

  Ben de Kemal arkadaşıma katılıyorum. Evet BMW 525d XDrive Touring modelinin teknik özellikleri gerçekten çok iyi, aracın performansının iyi olduğunu gösteriyor ancak ben kasa tipini pek beğenmiyorum.

 7. Esra says

  Çift egzoz ayrı bir hava katmış ama ben bu vagon tipli kasalardan pek hoşlanmıyorum nedense. Yine de teknik özelliklerine diyebileceğim kötü bir şey yok tabi ki performansı güzel bir araç.

 8. Şimal says

  Gerçekten BMW 525d XDrive Touring modeli güçlü bir araç mı? Ben beygir gücünü birçok 5 serisindeki modele göre biraz düşük buldum, ama yine de değerlendirilebilir bir BMW modeli.

 9. Ziya says

  BMW 525d XDrive Touring modelinde olduğu gibi Touring kasaları pek beğenmesem de açıkçası ben diğer arkadaşlara katılmıyorum, bu araç gözüme diğerlerinden ayrı bir güzel geldi. Teknik özellikleri de zaten çok iyi duruyor.

 10. Tevfik says

  Gerçekten teknik özellikleri ile, jant görünümü ve donanımıyla, teknik özellikleriyle çok beğendiğim bir model BMW 525d XDrive Touring modeli.

 11. Ahmet Haktan says

  Ben genel düşüncenin aksine bu kasa tipinin hayranı olan birisiyim. Teknik özelliklerini de okuduktan sonra, araca bineceğim günü hayal etmeye başladım.

 12. Çağrı says

  5 serisinin en beğendiğim modelleri arasında diyebilirim bu BMW 525d XDrive Touring modeline. Farlarından hızlanmasına, motor gücüne görüntüsüne kadar aracın her şeyine hayran kaldım açıkçası.

Leave A Reply

Your email address will not be published.