BMW 1 Serisi Modelleri ve Yakıt Tüketimi Değerleri

9

Şehir içi ve dışı seyahatlerinizde BMW 118i 5-kapı yakıt tüketimi benzin ile sunulmaktadır. Şehir içerisinde 6.3 litre tüketim, şehir dışında 4.5 litre tüketim sunarken araç ortalama olarak kullanıcısına 5.1 litre tüketim ile sürüş keyfi vermektedir.

BMW 116d 5-kapı yakıt tüketimi ortalama olarak kullanıcısına 4 litre ile ilerleme sunmaktadır. Şehir içerisinde 4.3 litre ve şehir dışında ise rakamlar 3.8 litreye kadar düşüş göstermektedir. Aracın her alanda cimri ve dizel yakıt tüketimi bulunmaktadır.

BMW 1 Serisi Modelleri ve Yakıt Tüketimi

SERİŞEHİR İÇİŞEHİR DIŞIORTALAMA
118i 5-kapı6.3 lt4.5 lt5.1 lt
116d 5-kapı4.3 lt3.8 lt4 lt
Tüm Bmw modelleri yakıt tüketimlerine bu tablodan ulaşabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre yazılmıştır, aksesuar, paket, v.b. eklenmesi çıkarılması durumunda ve kullanıcıya bağlı olarak + - oynama olabilir.

Tüm BMW modelleri yakıt tüketimi için tıklayınız.

9 Comments
 1. sinan says

  Bu seriyi zaten hem çok güçlü hem de bir o kadar ters orantıda az yakıt tüketimi sağlamasından dolayı seviyorum.

 2. hakan says

  şehir içinde de şehir dışında da her iki modelin de yakıt tüketimi oldukça uygun. Özellikle benim için yakıt tüketimi oldukça önemli ve bu modelleri tercih edebilirim araç alımlarında.

 3. yunus says

  116 ile 118 arasında ne derece bir fark var ki yakıt tüketimi bu derece etkilenmiş? Gerçekten merak ettim açıkçası

 4. tolga says

  BMW modelini düşünen ve orta halde olan kişilerin özellikle yakıt tüketimindeki uygunluk açısından tercih edebilecekleri bir seri bu 1 serisi. Şahsen ben çok beğeniyorum.

 5. Kemal says

  1 serisinde yakıt tüketimlerini diğer serilerine göre daha fazla buldum açıkçası. Özellikle 3 serisinin neredeyse maksimum tüketimleri bu 1 serisinde yer alıyor. BMW’nin 3 serisi bana daha mantıklı gelmeye başladı.

 6. Meltem says

  Kesinlikle Kemal arkadaşıma katılıyorum. 1 serisindeki yakıt tüketimlere oranla daha az yakıt tüketimi bulunan daha yüksek modelleri ve serileri mevcut BMW markasının . Ben kesinlikle bu modellerin ve serilerin araştırılması taraftarıyım.

 7. Şükrü says

  Benim de fikirlerim aslında Kemal arkadaşım gibi. 1 serisindeki modellere göre daha uygun yakıt tüketimi bulunan ve daha yüksek model ve serilerdeki bir BMW modeli tercih edilebilir.

 8. Tufan says

  2 tane araç belirtmişsiniz, en iyisi yakıt tüketimi açısından 116d 5-kapı gibi duruyor. Açıkçası sitenizden bu aracın teknik özelliklerini de araştıracağım.

 9. Miray says

  Ben de yorum yapan çoğu arkadaşın görünüşüne katılıyorum aslında. BMW’nin 1 serisi yerine yakıt tüketimi açısından bakıldığında çok daha tasarruflu tüketimi bulunan araçlar ile karşılaşılabilir. Benim tercihim de daha yüksek bir seri olurdu açıkçası.

Leave A Reply

Your email address will not be published.