Audi Yangın Alarmı Verdi

4

Audi, araçlarındaki soğutma pompasında yer alan aşırı derecede ısınma veya nem nedeniyle oluşabilecek herhangi bir yangın durumu için 1.1 milyon aracını geri çağırdı. Bu 1.1 milyon aracın yaklaşık 342 bin tanesi ABD sınırları içinde bulunuyor. Tehlike altındaki araçların listesi de kamuoyuyla paylaşıldı. A5 Sedan, A5 Cabriolet, Audi A6 serisi gibi araçlarını geri çağıran Audi, gerekli bakımların Audi yetkili servislerinde ücretsiz şekilde gerçekleşeceğini fakat gerekli pompanın müşteriler tarafından tedarik edilmesi gerektiğini söyledi.

Açıklama yapan Audi sözcüsü Udo Ruegheimer, söz konusu sorun sebebiyle bugüne kadar herhangi bir yaralanmanın ya da tehlikeli bir durumun geçirilmediğini aktardı. Fakat yine de araçların sorunlu parçalarının değişmesi gerektiğini söyleyen Audi yetkilisi Ruegheimer, sistemdeki tasarım hatası yüzünden güvenlik sorunlarına yol açabileceğini kaydetti.

Dünya genelinde toplanacak olan ‘sorunlu’ Audi arabalarının, tehlike arz eden parçaları değiştirildikten sonra sahiplerine geri teslim edilecek.Fakat bu sorun söz konusu firma için bir ilk değil. 2017 yılının Ocak ayında da Audi ‘yangın alarmı’ verdi. O yıl yine benzer araba modellerinin soğutma pompalarında oluşan sorun nedeniyle araçlarını geri çağırma kararı alan Audi’nin benzer bir problemle tekrar karşılaşıp karşılaşmayacağı ise merak konusu. Fakat 2 yıl üst üste aynı sorun nedeniyle toplanan yaklaşık 1.5 milyon Audi aracından sonra kamuoyunda firmanın güveni sarsılmış gibi gözüküyor.

4 Comments
 1. Melek says

  Audi gibi bir markanın bu şekilde bir durumla karşılaşması, haberlerde manşet olması şahsen çok tuhafıma gitti. Araba markalarında alım için araştırma yaparken daha da dikkat edeceğim artık.

 2. Mihriban says

  Çok büyük zararlar oluşmadan bu durumun Audi tarafından fark edilmesi ve gereğinin yapılması bile, benim için Audi markasının kalitesini gösterir. Ben bu duruma olumsuz yorum yapan taraftan olmayacağım.

 3. Ilgaz says

  Ben de Mihriban’a katılıyorum. Kesinlikle bu durum Audi markasının kalitesini bizlere gösteriyor. Kesinlikle tercih edilmesi gereken bir araba markası

 4. Remzi says

  Valla Audi markasında en çok beğendiğim seriler de A5 Sedan, A5 Cabriolet, Audi A6 serileriydi. Zaten bendeki şans kimsede yok. Ancak ben de taktir ettim fark edilmesi bile büyük bir kalite farkıdır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.